İlin ən yxşıları açıqlandı: “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi ilin ən yaxşı idman təşkilatıdır

27.12.2016 | 6008 dəfə oxunub

Bu gün Gənclər və İdman Nazirliyi 2016-cı ilə yekun vurub. Apasport.az saytına verdiyi məlumata görə, “Buta Palace”da təşkil edilən təntənəli mərasimdə ən yaxşılarının adları məlum olub.

Tədbirdə həmişəki kimi ilin ən yaxşı idmançıları, komandası, məşqçisi, hakimi, federasiyası, digər nominasiyaları üzrə qaliblər mükafatlandırılıblar.

İlin ən yaxşı məşqçiləri:

Elnur Amanov (taekvondo)

Aslan Ağayev (sərbəst güləş)

Fərhad Məmmədov (cüdo)

Hikmət Hacıyev (kikboksinq)

İlin ən fəal idman veteranı: Məmməd Useyinov

İlin ən yaxşı idman həkimi: Esmiralda Ələkbərova

İlin ən yaxşı idman hakimi:

Faiq Həsənov (şahmat)

Fikrət Vəliyev (qılıncoynatma)

Əliyar Ağayev (futbol)

Hicran Şərifov (güləş)

Rövşən Hüseynov (boks)

Fariz Hüseynov (cüdo)

İlin ən yaxşı idman jurnalisti: Elşən Məmmədov (report.az)

İlin ən yaxşı media layihəsi: “Space FM”-də “İdman”da verilişi

İlin ən yaxşı idman agentliyi: extratime.az

İlin ən yaxşı idman verilişlərinin təşkilatçısı: “İdman Azərbaycan” telekanalı

İdman təbliğatı sahəsində ilin ən uğurlu layihəsi: “CBC Sport” telekanalı

İdman yarışlarının ən yüksək səviyyədə təşkilinə görə: Bakı Şəhər Halqası (Formula-1) və “Qəbələ” Atıcılıq İdman Klubu

İlin ən yaxşı federasiyası: Azərbaycan Taekvondo Federasiyası

İlin ən yaxşı idman təşkilatı: “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi

İlin ən yaxşı idman qurğusu: Heydər Əliyev adına İdman Konsert Kompleksi, Şirvan Olimpiya İdman Kompleksi, Cəlilabad Olimpiya İdman Kompleksi

İlin ən yaxşı klub komandası: “Synergy Baku Cycling Procekt” velosiped komandası

Oyun idman növləri üzrə ilin ən yaxşı komandası: Azərbaycan Futzal üzrə milli yığma komandası

İlin ən yaxşı komandası: Azərbaycan Milli Olimpiya Komandası

Fəxri diplomla təltif edilənlər:

Kamran Şahsuvarlı (boks) – Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Lorenzo Sotomayor (boks) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Milad Beiqi Harçeqani (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Patimat Abakarova (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İnna Osipenko Radomska (kayak) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Şərif Şərifov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Natalya Sinişin (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rəsul Çunayev (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Cəbrayıl Həsənov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Sabah Şəriəti (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Hacı Əliyev (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Ramil Qasmov (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Bayram Mustafayev (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rövşən Səfərov (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Yelena Çebanu (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Kamil Əliyev (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Dmitri Saley (üzgüçülük) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Raman Saley (üzgüçülük) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İradə Əliyeva (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Radik İsayev (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rüstəm Orucov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Elmar Qasımov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Valentin Demyanenko (kanoe sprint) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Mariya Stadnik (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Toğrul Əsgərov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Xetaq Qazyumov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İlin ən yaxşı idmançısı:

İslam Abbasov (yunan-Roma güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)

Rafael Ağayev (karate üzrə dünya çempionu)

Oleq Stepko (idman gimnastikası üzrə dünya kubokunun qalibi)

Ramazan Rüstəmov (qol güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)

Bəxtiyar İskəndərzadə (kikboksinq üzrə peşəkarlar arasında dünya çempionu)

Emil Həsənov (sambo üzrə dünya çempionatının gümüş mükafatçısı

Yelena Vıstropova (boks üzrə Avropa çempionu)

Marina Durunda (bədii gimnastika üzrə dünya kubokunun bürünc mükafatçısı)



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

12.03.2024

24.07.2023

22.07.2023

21.07.2023

20.07.2023

19.07.2023

18.07.2023

17.07.2023

16.07.2023

15.07.2023

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 28 18 5 5 47-25 59  
2. Qarabağ 28 16 9 3 64-18 57  
3. Sumqayıt 28 10 9 9 30-31 39  
4. Zirə 28 8 14 6 28-28 38  
5. Sabah 28 7 8 13 28-39 29  
6. Keşlə 28 5 11 12 25-40 26  
7. Qəbələ 28 5 11 12 23-44 26  
8. Səbail 28 5 9 14 21-42 24  
08.05Səbail ---Neftçi
08.05Keşlə ---Sumqayıt
09.05Zirə ---Qəbələ
09.05Sabah ---Qarabağ
14.05Sumqayıt -Neftçi
14.05Qarabağ -Keşlə
14.05Qəbələ -Sabah
14.05Zirə -Səbail