Olimpiadanın ilk günü bütün komandalarımız qələbə qazandı
Stadium.az xəbər verir ki, ilk gündə Azərbaycanın bütün yığmaları qələbə qazanıb.
Olimpiada-2016
I tur
Kişilər
Azərbaycan-1 (2705) – Zimbabve (2256) - 4:0
Şəhriyar Məmmədyarov (2761) – Rodvell Makato (2405) - 1:0
Teymur Rəcəbov (2722) – Mandija Faray (2363) - 1:0
Arkadi Naydiç (2696) – Spenser Masanqo (2200) - 1:0
Eltac Səfərli (2688) – Emarald Muşore (2187) - 1:0
Azərbaycan-2 (2576) – Mozambik (2138) - 3.5:0.5
Vasif Durarbəyli (2612) – Mateus Alis (2164) - 0.5:0.5
Nicat Abasov (2552) – Vilton Kalikoca (2190) - 1:0
Qədir Hüseynov (2625) – İlidio Çunquan (2034) - 1:0
Namiq Quliyev (2577) – Donaldo Payva (2164) - 1:0
Papua Yeni Qvineya (1944) - Azərbaycan-3 (2350) - 0:4
Stuart Fans (1995) – Vüqar Əsədli (2406) - 0:1
Helmut Marko (1939) – Nail Bəşirli (2387) - 0:1
Amin Kabilov (0) – Məhəmməd Muradlı (2331) - 0:1
Kraiq Skehan (0) – Pərviz Qasımov (2323) - 0:1
Qadınlar
Nikaraqua (1808) – Azərbaycan-1 (2320) - 0:4
Katya Mendieta (1943) – Zeynəb Məmmədyarova (2295) - 0:1
Mariya Qranados Diaz (1831) – Gülnar Məmmədova (2304) - 0:1
Pameya Alarson (1834) – Aydan Höccətova (2339) - 0:1
Mariya Moraqa (1732) – Nərmin Kazımova (2302) - 0:1
Yaponiya (1718) – Azərbaycan-2 (2248) - 0:4
Mirai İşizuka (1778) – Türkan Məmmədyarova (2304) - 0:1
Karen Hoşino (1802) – Xəyalə Abdulla (2214) - 0:1
Azumi Sakai (1703) – Ülviyyə Fətəliyeva (2234) - 0:1
Musaki Şibata (1638) – Nərgiz Umudova (2247) - 0:1
Lesato (1251) – Azərbaycan-3 (2016) - 0:4
Maboloko Leboela (1406) – Nərmin Məmmədova (2230) - 0:1
Tiisetso Hatane (0) – Xanım Balacayeva (2147) - 0:1
Nqatan Lyeketsenq (0) – Gövhər Beydullayeva (1994) - 0:1
Makferson Naleli (1259) – Aynur Katanova (1784) - 0:1
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |