"Bakı-2015": Daha bir yarışın təqvimi açıqlandı
Bakı-2015 I Avropa Oyunlarının proqramı çərçivəsində keçiriləcək su polosu yarışlarının təqvimi açıqlanıb. Stadium.Az xəbər verir ki, yarışın təntənəli açılış mərasimindən əvvəl mübarizəyə qoşulacaq vaterpolçuların yarışında 16 kişi və 12 qadın yığması mübarizə aparacaq.
Qrup mərhələsində baş tutacaq 54 qarşılaşmanın başlama saatı da dəqiqləşib. Qadınlar mübarizəyə iyunun 12-də açılış mərasimindən əvvəl başlayacaq ki, burada Azərbaycan millisi çıxış etməyəcək. Ertəsi gün ilk oyunlarına çıxacaq kişilərin mübarizəsində isə millimiz Macarıstan, Almaniya və Rumıniya ilə üz-üzə gələcək.
Su polosu
Kişilər
A qrupu
Fransa, İtaliya, Rusiya, Ukrayna
13 iyun
15:00. Rusiya – Ukrayna
16:45. İtaliya – Fransa
14 iyun
9:30. Ukrayna - Fransa
20:30. İtaliya – Rusiya
15 iyun
13:00. İtaliya - Ukrayna
16:45. Rusiya - Fransa
B qrupu
Azərbaycan, Almaniya, Macarıstan, Rumıniya
13 iyun
13:00. Macarıstan – Almaniya
18:45. Azərbaycan – Rumıniya
14 iyun
9:30. Rumıniya – Almaniya
18:45. Macarıstan – Azərbaycan
15 iyun
15:00. Macarıstan - Rumıniya
18:45. Azərbaycan – Almaniya
C qrupu
Xorvatiya, Yunanıstan, Monteneqro, Türkiyə
13 iyun
9:30. Xorvatiya – Türkiyə
20:30. Monteneqro - Yunanıstan
14 iyun
11:15. Türkiyə - Yunanıstan
15:00. Monteneqro – Xorvatiya
15 iyun
9:30. Monteneqro – Türkiyə
20:30. Xorvatiya - Yunanıstan
D qrupu
İspaniya, Malta, Serbiya, Slovakiya
13 iyun
9:30. İspaniya - Malta
11:15. Serbiya – Slovakiya
14 iyun
13:00. Malta - Slovakiya
16:45. Serbiya – İspaniya
15 iyun
9:30. Serbiya - Malta
11:15. İspaniya – Slovakiya
Qadınlar
A qrupu
Böyük Britaniya, Almaniya, Yunanıstan, Macarıstan, İsrail, Hollandiya
12 iyun
12:00. Hollandiya - İsrail
12:00. Macarıstan - Almaniya
13:45. Yunanıstan – Böyük Britaniya
13 iyun
15:00. İsrail - Macarıstan
16:45. Böyük Britaniya - Almaniya
20:30. Yunanıstan – Hollandiya
14 iyun
11:15. Almaniya - İsrail
16:45. Hollandiya – Böyük Britaniya
20:30. Macarıstan – Yunanıstan
15 iyun
15:00. Böyük Britaniya - İsrail
16:45. Yunanıstan - Almaniya
20:30. Hollandiya – Macarıstan
16 iyun
10:30. Yunanıstan - İsrail
12:15. Almaniya - Hollandiya
18:00. Macarıstan – Böyük Britaniya
B qrupu
İspaniya, Fransa, İtaliya, Rusiya, Serbiya, Slovakiya
12 iyun
13:45. İspaniya - Serbiya
15:30. Rusiya - Slovakiya
15:30. İtaliya – Fransa
13 iyun
11:15. Fransa - Rusiya
13:00. Serbiya - Slovakiya
18:45. İspaniya – İtaliya
14 iyun
13:00. İtaliya - Serbiya
15:00. Slovakiya - Fransa
18:45. Rusiya – İspaniya
15 iyun
11:15. Serbiya - İspaniya
13:00. Fransa - Slovakiya
18:45. İtaliya – Rusiya
16 iyun
14:15. Slovakiya - İtaliya
16:00. Rusiya - Serbiya
19:45. İspaniya - Fransa
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |