Qaliblər müəyyənləşdi

15.12.2014 | 4697 dəfə oxunub

“Sərhədçi” İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə böyüklər arasında Azərbaycan çempionatı keçirilib. Stadium.Az xəbər verir ki, çempionatın ikinci günündə sərbəst güləş üzrə 86, 97 və 125 kq, yunan-Roma güləşi üzrə 59, 66 və 71 kq çəki dərəcələrində 116 pəhləvan mübarizə aparıb.

Sərbəst güləş üzrə

86 kq
FİNAL - Aleksandr Qostiyev - Məhəmmədhacı Xatiyev 4*:4
Bürünc medal görüşü - Turqay Məmmədov - İbrahim Yusifov 1:12
Bürünc medal görüşü - Məhəmməd Abdulxaliqov - Həmzət Osmanov 0:8

97 kq
FİNAL - Nurməhəmməd Hacıyev - Xetaq Qazyumov 0:6
Bürünc medal görüşü - Ramil Usubov - Elcan Usubov 0:10
Bürünc medal görüşü - Roman Bəkirov - Aslanbek Alborov 2:1
(Roman Bəkirov zədələndiyi üçün qələbə Aslanbek Alborova verilib)

125 kq
FİNAL - Səid Həmidov - Cəmaləddin Məhəmmədov -:+ (zədə)
Bürünc medal görüşü - Sənan Bağırov - Oyan Nəzəriani 0:2
Bürünc medal görüşü - Əli Maqomedabirov - Adəm Cəlilov 11:1

Yunan-Roma güləşi üzrə

59 kq
FİNAL - Elman Muxtarov - Murad Məmmədov 6:4
Bürünc medal görüşü - İbrahim Nurullayev - Orxan Eyvazov 1:8
Bürünc medal görüşü - Orxan Əhmədov - Taleh Məmmədov 2:1

66 kq
FİNAL - Həsən Əliyev - Ruhin Mikayılov 2:0
Bürünc medal görüşü - Kamran Məmmədov - Tural Umayev 2:0
Bürünc medal görüşü - Azad Əliyev - Hüseyn Abbasov 3:0

71 kq
FİNAL - Rüstəm Əliyev - Ceyhun Əliyev 8:0
Bürünc medal görüşü - Elvin Tağıyev - İlkin Əsgərov 0:8
Bürünc medal görüşü - Kənan İmanov - Rəsul Çunayev 0:8

Çəki dərəcələri üzrə ilk 3 yeri tutmuş idmançılar AGF tərəfindən müvafiq diplom, medal və pul mükafatı ilə təltif olunub, həmin güləşçilər ölkə yığma komandasının heyətinə cəlb ediləcək və tam dəst idman geyimi ilə təmin olunublar.



Şərh yazılmayıb
ŞƏRH YAZ
Adınız *  
E-mail    
Təhlükəsizlik kodu    
Kodu daxil edin *  



Çox oxunan xəbərlər
Son xəbərlər

12.03.2024

24.07.2023

22.07.2023

21.07.2023

20.07.2023

19.07.2023

18.07.2023

17.07.2023

16.07.2023

15.07.2023

   
  O Q H M T-f X
1. Neftçi 28 18 5 5 47-25 59  
2. Qarabağ 28 16 9 3 64-18 57  
3. Sumqayıt 28 10 9 9 30-31 39  
4. Zirə 28 8 14 6 28-28 38  
5. Sabah 28 7 8 13 28-39 29  
6. Keşlə 28 5 11 12 25-40 26  
7. Qəbələ 28 5 11 12 23-44 26  
8. Səbail 28 5 9 14 21-42 24  
08.05Səbail ---Neftçi
08.05Keşlə ---Sumqayıt
09.05Zirə ---Qəbələ
09.05Sabah ---Qarabağ
14.05Sumqayıt -Neftçi
14.05Qarabağ -Keşlə
14.05Qəbələ -Sabah
14.05Zirə -Səbail