"Rubin" evdə, "Trabzonspor" səfərdə qələbə qazandı YENİLƏNİB
Çempionlar Liqasının ardından bu gün Avropa Liqasında da 4-cü turun oyunları keçiriləcək. 12 qrupda yer alan 48 komandanın oyunu bir gndə baş tutacaq. Həmyerlimiz və milli komandamızın üzvü Ruslan Abışovun çıxış etdiyi “Rubin” “Uiqanı” qəbul edəcək. “Trabzonspor” isə Polşada “Legiya”nın qonağı olacaq.
Avropa Liqası, qrup mərhələsi
IV tur
7 noyabr
A qrupu
21:00. “Kuban” (Rusiya) - “Suonsi” (İngiltərə) 1:1
Qollar: Bonu, 9 (0:1), Balde, 90+2 (1:1)
Qırmızı vərəqə: Xandao, 75 ("Kuban")
22:00. “Sent Qallen” (İsveçrə) - “Valensiya” (İspaniya) 2:3
Qollar: Piatti, 30 (0:1), Besle, 37 (1:1), Karanoviç, 66 (2:1), Piatti, 76 (2:2), Kanales, 86 (2:3)
Qırmızı vərəqə: Philippe Montandon (“Sent Qallen”)
1 |
Suonsi |
3 |
2 |
1 |
0 |
5-1 |
7 |
2 |
Valensiya |
3 |
2 |
0 |
1 |
7-4 |
6 |
3 |
Sent Qallen |
3 |
1 |
0 |
2 |
3-6 |
3 |
4 |
Kuban |
3 |
0 |
1 |
2 |
1-5 |
1 |
B qrupu
“Ludoqorets” (Bolqarısran) - “Çernomorets” (Ukrayna) 1:1
Qollar: Aleksandrov, 47 (1:0), Qai, 64 (1:1)
22:00. PSV (Hollandiya) - “Dinamo” (Xorvatiya) 2:0
Qollar: Maher, 29 (1:0), Toivonen, 57 (2:0)
1 |
Ludoqorets |
3 |
3 |
0 |
0 |
6-0 |
9 |
2 |
PSV |
3 |
1 |
1 |
1 |
2-2 |
4 |
3 |
Çernomorets |
3 |
1 |
0 |
2 |
2-4 |
3 |
4 |
Dinamo Z |
3 |
0 |
1 |
2 |
1-5 |
1 |
C qrupu
22:00. “Esbyerq” (Danimarka) - “Elfsborq” (İsveç) 1:0
Qol: Mick van Buren 71
22:00. “Standard” (Belçika) - “Zalsburq” (Avstriya) 1:3
Qollar: Svento, 42 (0:1), Kampl, 45+1 (0:2), Mpoku, 55 (1:2), Alan, 58 (1:3)
1 |
Zalsburq |
3 |
3 |
0 |
0 |
8-2 |
9 |
2 |
Esbyerq |
3 |
2 |
0 |
1 |
5-4 |
6 |
3 |
Standard |
3 |
0 |
1 |
2 |
3-5 |
1 |
4 |
Elfsborq |
3 |
0 |
1 |
2 |
2-7 |
1 |
D
qrupu
21:00. “Rubin” (Rusiya) - “Uiqan” (İngiltərə) 1:0
Qol: Kuzmin, 22 (1:0)
22:00. “Maribor” (Sloveniya) - “Zulte Varegem” (Belçika) 0:1
Qol: Hazard, 29-pen (0:1)
1 |
Rubin |
3 |
2 |
1 |
0 |
10-3 |
7 |
2 |
Viqan |
3 |
1 |
2 |
0 |
4-2 |
5 |
3 |
Maribor |
3 |
1 |
0 |
2 |
6-9 |
3 |
4 |
Zulte Varegem |
3 |
0 |
1 |
2 |
1-7 |
1 |
E qrupu
22:00. “Dnepr” (Ukrayna) - “Pakuş Ferreyra” (Portuqaliya) 2:0
Qollar: Matheus, 44 (1:0), Konoplyanka, 66 (2:0)
22:00. “Panduri” (Rumıniya) - “Fiorentina” (İtaliya) 1:2
Qollar: Erik Pereyra, 32 (1:0), Matos, 86 (1:1), Valero, 90+2 (1:2)
1 |
Fiorentina |
3 |
3 |
0 |
0 |
8-1 |
9 |
2 |
Dnepr |
3 |
2 |
0 |
1 |
4-2 |
6 |
3 |
Panduri |
3 |
0 |
1 |
2 |
1-5 |
1 |
4 |
Pakos de Fereyra |
3 |
0 |
1 |
2 |
1-6 |
1 |
F qrupu
22:00. APOEL (Kipr) - “Bordo” (Fransa) 2:1
Qollar: Alexandrou, 14 (1:0), Sane, 45+2 (1:1), Morais, 55 (2:1)
Qırmızı vərəqələr: Quemo, 50 ("Bordo"), Budimir, 50 (APOEL)
22:00. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Ayntraxt” (Frankfurt, Almaniya) 4:2
Qollar: Zahavi, 15 (1:0), 90 (pen, 4:2), İtzaki, 30 (2:0), 35 (3:0), Lakiç, 63 (3:1), Meyer, 67 (3:2),
1 |
Ayntraxt |
3 |
3 |
0 |
0 |
8-0 |
9 |
2 |
Makkabi |
3 |
1 |
1 |
1 |
2-3 |
4 |
3 |
Bordo |
3 |
1 |
0 |
2 |
3-6 |
3 |
4 |
APOEL |
3 |
0 |
1 |
2 |
1-5 |
1 |
G qrupu
00:05. “Rapid” (Avstriya) - “Genk” (Belçika) 2:2
Qollar: Boyd, 40, 45 - Mbodyi, 28 (pen.), Buffel, 61
00:05. “Tyun” (İsveçrə) - “Dinamo” (Ukrayna) 0:2
QOL: Şenkel, 29, (avtoqol), Yarmolenko, 69
Qırmızı vərəqə: Mbokani, 17 (“Dinamo”)
1 |
Genk |
3 |
2 |
1 |
0 |
4-2 |
7 |
2 |
Dinamo K |
3 |
1 |
1 |
1 |
5-3 |
4 |
3 |
Tyun |
3 |
1 |
0 |
2 |
2-5 |
3 |
4 |
Rapid |
3 |
0 |
2 |
1 |
3-4 |
2 |
H qrupu
00:05. “Sevilya” (İspaniya) - “Liberets” (Çexiya) 1:1
Qollar: Perotti, 29 - Pavelka, 71
00:05. “Eştoril” (Portuqaliya) - “Frayburq” (Almaniya) 0:0
Qırmızı vərəqə: Höfler, 86, Karim Cude, 88 (“Frayburq”)
1 |
Sevilya |
3 |
2 |
1 |
0 |
5-2 |
7 |
2 |
Liberets |
3 |
1 |
2 |
0 |
5-4 |
5 |
3 |
Frayburq |
3 |
0 |
2 |
1 |
3-5 |
2 |
4 |
Eştoril |
3 |
0 |
1 |
2 |
3-5 |
1 |
I qrupu
00:05. “Riyeka” (Xorvatiya) - “Lion” (Fransa) 1:1
Qllar: Kramariç, 21 - Plea, 14
00:05. “Gimaraynş” (Portuqaliya) - “Betis” (İspaniya) 0:1
QOL: Çuli, 90
1 |
Lion |
3 |
1 |
2 |
0 |
2-1 |
5 |
2 |
Betis |
3 |
1 |
2 |
0 |
2-1 |
5 |
3 |
Gimaraynş |
3 |
1 |
1 |
1 |
5-2 |
4 |
4 |
Riyeka |
3 |
0 |
1 |
2 |
1-6 |
1 |
J qrupu
00:05. “Legiya” (Polşa) - “Trabzonspor” (Türkiyə) 0:2
QOLLAR: Maluda, 71, Olcan Adın, 79
00:05. “Latsio” (İtaliya) - “Apollon” (Kipr) 2:1
Qllar: Flokkari, 14, 37 - Papoulis, 39
1 |
Trabzonspor |
3 |
2 |
1 |
0 |
7-4 |
7 |
2 |
Latsio |
3 |
1 |
2 |
0 |
4-3 |
5 |
3 |
Apollon |
3 |
1 |
1 |
1 |
2-2 |
4 |
4 |
Legiya |
3 |
0 |
0 |
3 |
0-4 |
0 |
K qrupu
00:05. “Tromse” (Norveç) - “Anji” (Rusiya) 0:1
QOL: Mkrtçyan, 90
00:05. “Tottenhem” (İngiltərə) - “Şerif” (Moldova) 2:1
Qllar: Lamela , 60, Defo, 67 (pen.) - İsa, 72
1 |
Tottenhem |
3 |
3 |
0 |
0 |
7-0 |
9 |
2 |
Anji |
3 |
1 |
1 |
1 |
1-2 |
4 |
3 |
Şerif |
3 |
0 |
2 |
1 |
1-3 |
2 |
4 |
Tromse |
3 |
0 |
1 |
2 |
1-5 |
1 |
L qrupu
00:05. “Alkmaar” (Hollandiya) - “Şaxtyor” (Qazaxıstan)
QOL: Ortis, 55
00:05. “Makkabi” (Hayfa, İsrail) - PAOK (Yunanıstan) 0:0
1 |
PAOK |
3 |
2 |
1 |
0 |
6-4 |
7 |
2 |
AZ Alkmaar |
3 |
1 |
2 |
0 |
3-2 |
5 |
3 |
Şaxtyor |
3 |
0 |
2 |
1 |
4-5 |
2 |
4 |
Makkabi H |
3 |
0 |
1 |
2 |
4-6 |
1 |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |