Milli komandamızın heyəti açıqlandı
DÇ-2014-ün
seçmə mərhələsi çərçivəsində oktyabrın 11-də Şimali İrlandiya, oktyabrın 15-də
isə Rusiya yığması ilə qarşılaşacaq və bu oyunlara hazırlıq məqsədilə oktyabrın
5-dən 15-dək Bakı şəhərində təlim-məşq toplanışı keçirəcək Azərbaycan milli
komandasının heyəti açıqlanıb:
Kamran
Ağayev - Bakı
Anar Nəzirov
- Sumqayıt
Səlahət
Ağayev - İnter
Rəşad
Sadıqov - Qarabağ
Volodimir
Levin - Qəbələ
Rasim
Ramaldanov - Xəzər Lənkəran
Mahir
Şükürov - Neftçi
Elnur
Allahverdiyev - Qəbələ
Ruslan
Əmircanov - İnter
Maksim
Medvedev - Qarabağ
Ufuk
Budak - Eskişehirspor (Türkiyə)
Əli
Gökdemir - Hannover 96 II (Almaniya)
Bədavi
Hüseynov - Qarabağ
Qara
Qarayev - Qarabağ
Ruslan
Abışov - Rubin (Rusiya)
Rəşad
Sadiqov - Neftçi
Rahid
Əmirquliyev - Xəzər Lənkəran
Cavid
Hüseynov - Bakı
Araz
Abdullayev - Neftçi
Əfran
İsmayilov - Bakı
Vaqif
Cavadov - İnter
Vüqar
Nadirov - Qarabağ
Rauf
Əliyev - Bakı
Cihan
Özkara - Sivasspor (Türkiyə)
Rüfat
Dadaşov - Kaizerslautern II (Almaniya)
Ehtiyat heyət:
İlkin
Qırtımov - Simurq
Şəhriyar
Əliyev - Bakı
Elhad Nəziri
- İnter
Elvin Məmmədov
- Bakı
Pərdis Fərcad-Azad
- Sumqayıt
Qeyd: Ufuk Budak və Rüfət Dadaşov toplanışda oktyabrın
6-dan, Ruslan Abışov və Cihan Özkara oktyabrın 7-dən etibarən iştirak edəcək.
Əli Gökdəmirin millinin toplanışına qoşulacağı vaxt barədə daha sonra məlumat
veriləcək.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |