I divizionun təqvimi
Azərbaycan I divizionu
TƏQVİM
2012-ci il
Birinci dövrə
I tur, 08 sentyabr (şənbə)
1. “Göyəzən” (Qazax) – “Şuşa” (Şuşa)
2. “Energetik” (Mingəçevir) – “Tərəqqi” (Gəncə)
3. “Bakılı” (Bakı) – MOİK (Bakı)
09 sentyabr (bazar)
4. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Qala” (Bakı)
5. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Neftçala” (Neftçala)
6. “Ağsu” (Ağsu) – “Şahdağ” (Qusar)
II tur, 13 sentyabr (cümə axşamı)
7. MOİK (Bakı) –“Energetik” (Mingəçevir)
15 sentyabr (şənbə)
8. “Şahdağ” (Qusar) – “Şəmkir” (Şəmkir)
9. “Neftçala” (Neftçala) – “Göyəzən” (Qazax)
10. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Şuşa” (Şuşa)
16 sentyabr (bazar)
11. “Qala” (Bakı)– “Bakılı” (Bakı)
12. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Ağsu” (Ağsu)
19 sentyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
III tur, 23 sentyabr (bazar)
13. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
14. “Energetik” (Mingəçevir) – “Neftçala” (Neftçala)
15. “Ağsu” (Ağsu) – “Şuşa” (Şuşa)
16. “Şahdağ” (Qusar) – “Bakılı” (Bakı)
17. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
IV tur, 29 sentyabr (şənbə)
18. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Bakılı” (Bakı)
19. “Şahdağ” (Qusar)–“Energetik” (Mingəçevir)
30 sentyabr (bazar)
20. “Neftçala” (Neftçala) – “Ağsu” (Ağsu)
21. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Şuşa” (Şuşa)
22. “Göyəzən” (Qazax) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
V tur, 05 oktyabr (cümə)
23. MOİK (Bakı) – “Tərəqqi” (Gəncə)
06 oktyabr (şənbə)
24. “Ağsu” (Ağsu) – “Göyəzən” (Qazax)
25. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Neftçala” (Neftçala)
26. “Qala” (Bakı) – “Şahdağ” (Qusar)
07 oktyabr (bazar)
27. “Energetik” (Mingəçevir) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
28. “Bakılı” (Bakı) – “Şuşa” (Şuşa)
III tur, 10 oktyabr (çərşənbə)
29. “Qala” (Bakı) – MOİK (Bakı)
VI tur, 13 oktyabr (şənbə)
30. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Qala” (Bakı)
31. “Şuşa” (Şuşa) – “Energetik” (Mingəçevir)
32. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Ağsu” (Ağsu)
14 oktyabr (bazar)
33. “Şahdağ” (Qusar) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
34. “Neftçala” (Neftçala) – “Bakılı” (Bakı)
35. “Göyəzən” (Qazax) – “Şəmkir” (Şəmkir)
VII tur, 18 oktyabr (cümə axşamı)
36. MOİK (Bakı) – “Neftçala” (Neftçala)
20 oktyabr (şənbə)
37. “Energetik” (Mingəçevir) – “Şəmkir” (Şəmkir)
38. “Bakılı” (Bakı) – “Göyəzən” (Qazax)
39. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Şahdağ” (Qusar)
21 oktyabr (bazar)
40. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
41. “Qala” (Bakı) – “Şuşa” (Şuşa)
24 oktyabr (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku 1/16 final
VIII tur, 03 noyabr (şənbə)
42. “Şahdağ” (Qusar) – MOİK (Bakı)
43. “Neftçala” (Neftçala) – “Qala” (Bakı)
44. “Şuşa” (Şuşa) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
45. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Bakılı” (Bakı)
04 noyabr (bazar)
46. “Göyəzən” (Qazax) –“Energetik” (Mingəçevir)
47. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Ağsu” (Ağsu)
IV tur, 07 noyabr (çərşənbə)
48. MOİK (Bakı) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
IX tur, 09 noyabr (cümə)
49. “Qala” (Bakı) – “Göyəzən” (Qazax)
10 noyabr (şənbə)
50. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Şuşa” (Şuşa)
51. “Şahdağ” (Qusar) – “Neftçala” (Neftçala)
52. MOİK (Bakı) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
11 noyabr (bazar)
53. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Şəmkir” (Şəmkir)
54. “Bakılı” (Bakı) – “Ağsu” (Ağsu)
X tur, 17 noyabr (şənbə)
55. “Neftçala” (Neftçala) – “Tərəqqi” (Gəncə)
56. “Şuşa” (Şuşa) – MOİK (Bakı)
57. “Ağsu” (Ağsu) – “Energetik” (Mingəçevir)
18 noyabr (bazar)
58. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Qala” (Bakı)
59. “Göyəzən” (Qazax) –“Lokomotiv” (Biləcəri)
60. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Bakılı” (Bakı)
21 noyabr (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XI tur, 23 noyabr (cümə)
61. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Energetik” (Mingəçevir)
62. “Neftçala” (Neftçala) – “Şuşa” (Şuşa)
24 noyabr (şənbə)
63. “Şahdağ” (Qusar) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
64. MOİK (Bakı) – “Şəmkir” (Şəmkir)
25 noyabr (bazar)
65. “Qala” (Bakı) – “Ağsu” (Ağsu)
66. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Göyəzən” (Qazax)
28 noyabr (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku 1/8
XII tur, 08 dekabr (şənbə)
67. “Göyəzən” (Qazax) –MOİK (Bakı)
68. “Energetik” (Mingəçevir) – “Bakılı” (Bakı)
69. “Şuşa” (Şuşa) – “Şahdağ” (Qusar)
09 dekabr (bazar)
70. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Tərəqqi” (Gəncə)
71. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Qala” (Bakı)
72. “Ağsu” (Ağsu) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
XIII tur, 14 dekabr (cümə)
73. “Qala” (Bakı) – “Energetik” (Mingəçevir)
15 dekabr (şənbə)
74. “Neftçala” (Neftçala) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
75. MOİK (Bakı) – “Ağsu” (Ağsu)
16 dekabr (bazar)
76. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Şəmkir” (Şəmkir)
77. “Şahdağ” (Qusar) – “Göyəzən” (Qazax)
78. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Bakılı” (Bakı)
2013-cü il
İkinci dövrə
XIV tur, 23 fevral (şənbə)
79. “Bakılı” (Bakı) – “Qala” (Bakı)
80. “Energetik” (Mingəçevir) –MOİK (Bakı)
81. “Şuşa” (Şuşa) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
24 fevral (bazar)
82. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Şahdağ” (Qusar)
83. “Göyəzən” (Qazax) – “Neftçala” (Neftçala)
84. “Ağsu” (Ağsu) – “Tərəqqi” (Gəncə)
27 fevral (çərşənbə)
Azərbaycan kuboku 1/4 final
XV tur, 03 mart (bazar)
85. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Şəmkir” (Şəmkir)
86. “Neftçala” (Neftçala) – “Energetik” (Mingəçevir)
87. “Şuşa” (Şuşa) – “Ağsu” (Ağsu)
04 mart (bazar ertəsi)
88. “Bakılı” (Bakı) – “Şahdağ” (Qusar)
89. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Tərəqqi” (Gəncə)
05 mart (çərşənbə axşamı)
90. MOİK (Bakı) – “Qala” (Bakı)
07 mart (cümə axşamı)
Azərbaycan kuboku 1/4 final
XVI tur, 09 mart (şənbə)
91. “Energetik” (Mingəçevir) – “Şahdağ” (Qusar)
10 mart (bazar)
92. “Lokomotiv” (Biləcəri) – MOİK (Bakı)
93. “Bakılı” (Bakı) – “Tərəqqi” (Gəncə)
94. “Ağsu” (Ağsu) – “Neftçala” (Neftçala)
95. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Göyəzən” (Qazax)
11 mart (bazar ertəsi)
96. “Şuşa” (Şuşa) – “Şəmkir” (Şəmkir)
XVII tur, 16 mart (şənbə)
97. “Göyəzən” (Qazax) – “Ağsu” (Ağsu)
98. “Şuşa” (Şuşa) – “Bakılı” (Bakı)
99. “Şahdağ” (Qusar) – “Qala” (Bakı)
17 mart (bazar)
100. “Neftçala” (Neftçala) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
101. “Tərəqqi” (Gəncə) – MOİK (Bakı)
102. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Energetik” (Mingəçevir)
XVIII tur, 23 mart (şənbə)
103. “Energetik” (Mingəçevir) – “Şuşa” (Şuşa)
104. “Ağsu” (Ağsu) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
105. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Göyəzən” (Qazax)
24 mart (bazar)
106. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Şahdağ” (Qusar)
107. “Bakılı” (Bakı) – “Neftçala” (Neftçala)
25 mart (bazar ertəsi)
108. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Qala” (Bakı)
ХIХ tur, 30 mart (şənbə)
109. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Energetik” (Mingəçevir)
110. “Göyəzən” (Qazax) – “Bakılı” (Bakı)
111. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
112. “Şuşa” (Şuşa) – “Qala” (Bakı)
113. “Neftçala” (Neftçala) – MOİK (Bakı)
114. “Şahdağ” (Qusar) – “Tərəqqi” (Gəncə)
XX tur, 06 aprel (şənbə)
115. MOİK (Bakı) – “Şahdağ” (Qusar)
116. “Energetik” (Mingəçevir) – “Göyəzən” (Qazax)
117. “Ağsu” (Ağsu) – “Şəmkir” (Şəmkir)
07 aprel (bazar)
118. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Şuşa” (Şuşa)
119. “Bakılı” (Bakı) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
08 aprel (bazar ertəsi)
120. “Qala” (Bakı) – “Neftçala” (Neftçala)
10 aprel (çərşənbə)
Ehtiyat gün
XXI tur, 13 aprel (şənbə)
121. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
122. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – MOİK (Bakı)
123. “Neftçala” (Neftçala) – “Şahdağ” (Qusar)
14 aprel (bazar)
124. “Ağsu” (Ağsu) – “Bakılı” (Bakı)
125. “Göyəzən” (Qazax) – “Qala” (Bakı)
126. “Şuşa” (Şuşa) – “Tərəqqi” (Gəncə)
17 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/2 final
XXII tur, 20 aprel (şənbə)
127. “Energetik” (Mingəçevir) – “Ağsu” (Ağsu)
21 aprel (bazar)
128. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Neftçala” (Neftçala)
129. “Bakılı” (Bakı) – “Şəmkir” (Şəmkir)
130. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Göyəzən” (Qazax)
22 aprel (bazar ertəsi)
131. MOİK (Bakı) – “Şuşa” (Şuşa)
132. “Qala” (Bakı) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
24 aprel (çərşənbə)
Azərbaycan Kuboku 1/2 final
XXIII tur, 27 aprel (şənbə)
133. “Energetik” (Mingəçevir) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
134. “Şəmkir” (Şəmkir) – MOİK (Bakı)
135. “Göyəzən” (Qazax) – “Tərəqqi” (Gəncə)
28 aprel (bazar)
136. “Ağsu” (Ağsu) – “Qala” (Bakı)
137. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Şahdağ” (Qusar)
138. “Şuşa” (Şuşa) – “Neftçala” (Neftçala)
XXIV tur, 04 may (şənbə)
139. “Şahdağ” (Qusar) – “Şuşa” (Şuşa)
140. “Qala” (Bakı) – “Şəmkir” (Şəmkir)
05 may (bazar)
141. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan)
142. “Lokomotiv” (Biləcəri) – “Ağsu” (Ağsu)
143. “Bakılı” (Bakı) – “Energetik” (Mingəçevir)
06 may (bazar ertəsi)
144. MOİK (Bakı) – “Göyəzən” (Qazax)
XXV tur, 11 may (şənbə)
145. “Qaradağ Lökbatan” (Lökbatan) – “Neftçala” (Neftçala)
146. “Göyəzən” (Qazax) – “Şahdağ” (Qusar)
147. “Şəmkir” (Şəmkir) – “Tərəqqi” (Gəncə)
148. “Ağsu” (Ağsu) – MOİK (Bakı)
149. “Energetik” (Mingəçevir) – “Qala” (Bakı)
150. “Bakılı” (Bakı) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
XXVI tur, 18 may (şənbə)
151. “Şuşa” (Şuşa) – “Göyəzən” (Qazax)
152. “Neftçala” (Neftçala) – “Şəmkir” (Şəmkir)
153. “Şahdağ” (Qusar) – “Ağsu” (Ağsu)
154. “Tərəqqi” (Gəncə) – “Energetik” (Mingəçevir)
155. MOİK (Bakı) – “Bakılı” (Bakı)
156. “Qala” (Bakı) – “Lokomotiv” (Biləcəri)
28 may (çərşənbə axşamı)
Azərbaycan kubokunun finalı
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |