Avroliqada hokkey hesabları qeydə alındı YENİLƏNİB
Bu gün Avroliqanın ikinci təsnifat mərhələsinin oyunları keçirilib. Stadium.az xəbər verir ki, ölkəmizdə keçirilən “Xəzər Lənkəran” - “Lex” və “İnter” - “Asteras”, eləcə də millimizin hücumçusu Vüqar Əsgərovun ehtiyatda qaldğı "Metallurq" - "Legiya" oyunundan başqa Avroliqada daha 37 oyun keçirilib. Həmin qarşılaşmaların bəzilərində 7:0, 6:0, 4:4, 4:3, 4:2 kimi futboldan daha çox hokkeyde rast gəlinən hesablar qeydə alınıb.
“Anji” (Rusiya) – “Honved” (Macarıstan) 1:0
Qol: Jucilei 22
“Milsami” (Moldova) – “Aktobe” (Qazaxıstan) 4:2
Qollar: Boghiu 16; 51, Vellington 33, Gheti 87- Kapadze 8, Smakov 56
“Naftan” (Belarus) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) 3:4
Qollar: Gavryusko 47 (p); 67, Jukovski 76 - Kasalica 9; 69, Milunoviç 18; 34
“Lokomotiv” (Bolqarıstan) – “Vitess” (Hollandiya) 4:4
Qollar: Todorov 24; 90, Lazarov 48;63 - Reis 23, Van Girikel 31; 77, Vilfried 52
“Renova” (Makedoniya) – “Qomel” (Belarus) 0:2
Qollar: Demidoviç 20, Novak 39
“Levadiya” (Estoniya) – “Anortosis” (Kipr) 1:3
Qollar: Morozov 82 - Spadacio 45 (p), Laborde 55, Calvo 62
“Yivaskila” (Finlandiya) – “Zeta” (Çernoqoriya) 3:2
Qollar: Grubovorics 27 (p); 43; 47 - Dosljak 17, Raduloviç 37
“Metallurq” (Gürcüstan) – “Viktoriya” (Çexiya) 1:3
Qollar: Tatanaşvili 29 - Horvath 14; 59, Kolar 32
“Olimpiya” (Sloveniya) – “Tromso” (Norveç) 0:0
“Differdange” (Lüksemburq) – “Gent” (Belçika) 0:1
Qol: Arzo 27
Qırmızı vərəqə: Kettenmeyer 36 ("Differdange")
“Şaxtyor” (Belarus) – “Rid” (Avstriya) 1:1
Qollar: Osipenko 44 - Hadziç 70
“Orxus” (Danimarka) – “Dila” (Gürcüstan) 1:2
Qollar: Vidkjaer 3 - Vatsadze 34, Aladaşvili 84
AİK (İsveç) – “Hafnafyordur” (İslandiya) 1:1
Qollar: Lundberq 56- Qudnasson 40
“Apoel” (Kipr) – “Senitsa” (Slovakiya) 2:0
Qollar: Ailton 33, Alexandrou 40
“Bney Yehuda” (İsrail) – “Şirak” (Ermənistan) 2:0
Qollar: Ndlovu 82, Galvan 90+4
Qırmızı vərəqələr: Hadad 45+1 ("Bney Yehuda") - Barikyan 75 ("Şirak")
“Əskişəhirspor” (Türkiyə) – “St.Conston” (Şotlandiya) 2:0
Qollar: Alper Potuk 41, Veysel Sarı 64
“Tirana” (Albaniya) – “Olesund” (Norveç) 1:1
Qollar: Kota 38 - Stevart 57
“Metallurq” (Ukrayna) – “Çelik” (Çernoqoriya) 7:0
Qollar: Makridis 17; 49, Ghazaryan 36; 61 ;86, Danilo 51, Junior Moraes 78
“Mlada” (Çexiya) – “Thor-Akureyri” (İslandiya) 3:0
Qollar: Magera 33; 43, Scuk 84
“Rusenborq” (Norveç) – “Ordabaşı” (Qazaxıstan) 2:2
Qollar: Dockal 33; 45+2 (p) - Pakhlouik 75, Mansour 90+3
“Rux” (Polşa) – “Metallurq” (Makedoniya) 3:1
Qollar: Piech 73; 84, Stavarczyk 90+1 - Memedi 69
Qaçırılan penalti: Zienczuk 41 ("Rux")
“Slaven” (Xorvatiya) – “Portdaun” (Şimali İrlandiya) 6:0
Qollar: Breen 1 (avtoqol), Busiç 14; 33, Rak 56; 72; 80
“Spartak” (Slovakiya) – “Sliqo Rovers” (İrlandiya) 3:1
Qollar: Karhan 38, Mikoviç 45; 45+1 - Cavley 68
“Daçiya” (Moldova) – “Elsfborq” (İsveç) 1:0
Qol: Mihaliov 32
“Levski” (Bolqarıstan) - “Sarayevo” (Bosniya və Hersoqovina) 1:0
Qol: Raykov 72
“Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Zimbru” (Moldova) 1:0
Qol: Frey 53
“Rapid” (Rumıniya) - MYÜPA (Finlandiya) 3:1
Qollar: Filipe Teixeira 8, Grigore 40, Panku 45 - Villiams 25
“Jalgirs” (Litva) - “Admira” (Avstriya) 1:1
Qollar: Radavicius 72 - Hosiner 12
“Tvente” (Hollandiya) - “İnter” (Finlandiya) 1:1
Qollar: Tadiç 66 - Bovman 38
“Servett” (İsveçrə) - “Qandzasar” (Ermənistan) 2:0
Qaçırılar penalti: De Azevedo 2 ("Servett")
Qollar: Karanoviç 48, Gissi 72
“Makkabi” (Netanya, İsrail) - “Kuopio” (Finlandiya) 1:2
Qollar: Shivhon 75 - Paananen 36, Purje 45
“Mura” (Sloveniya) - ÇSKA (Bolqarıstan) 0:0
Qırmızı vərəqələr: Horvat 37 ("Mura")- Sheridan 70 (ÇSKA)
“Osiyek” (Xorvatiya) - “Kalmar” (İsveç) 1:3
Qollar: Miliçeviç 6 - Mendes 36, Dauda 67, Gutu 68
Qırmızı vərəqə: Leskoviç 62 ("Osiyek")
"Slovan” (Slovakiya) - “Videoton” (Macarıstan) 1:1
Qollar: Sebo 26 - Filipe Oliveira 29
"Voyvodina” (Serbiya) - “Suduva” (Litva) 1:1
Qollar: Oumarou 90+3 - Beniusis 57
“Hayduk” (Xorvatiya) - “Skonto” (Latviya) 2:0
Qollar: Vukusic 34, Trebotiç 57
“Şiroki Briyeq” (Bosniya və Hersoqovina) - “St.Patriks” (İrlandiya) 1:1
Qollar: Vaqner 90+3 - Fagan 12
Qırmızı vərəqə: Jurçevic ("Şiroki Briyeq")
Qaçırılar penalti: Russel 11 ("St.Patriks")
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |