"Beşiktaş"dan çətin qələbə, "Atletiko" "Udineze"ni darmadağın etdi - YENİLƏNİB
Bu gün Avropa Liqasının qrup mərhələsində növbəti turun oyunları keçirilib. Stadium.az xəbər verir ki, bütün oyunlar həmişəki kimi yenə bir gündə olub.
A qrupu
21:00. “Rubin” (Kazan, Rusiya) – “Tottenhem” (İngiltərə) - 1:0
Qol: Natko, 56 (1:0)
22:00. “Şamrok Rovers” (İrlandiya) – “PAOK (Yunanıstan) - 1:3
Qollar: Salpingidis, 8 (0:1), 38 (0:3), Fotakis, 36 (0:2), Dennehi, 51 (1:3)
rn 1. | rn rn PAOK | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 2 | rn rn 0 | rn rn 7:4 | rn rn 8 | rn rn | rn
rn 2. | rn rn Rubin | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 6:3 | rn rn 7 | rn rn | rn
rn 3. | rn rn Tottenhem | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 4:2 | rn rn 7 | rn rn | rn
rn 4. | rn rn Şamrok | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 0 | rn rn 4 | rn rn 3:11 | rn rn 0 | rn rn | rn
B qrupu
22:00. “Kopenhagen” (Danimarka) – “Hannover” (Almaniya) - 1:2
Qollar: N'Doye, 67 (1:0), Şlaudraff, 71 (1:1), Stindl, 74 (1:2)
22:00. “Vorskla” (Ukrayna) – “Standart” (Belçika) - 1:3
Qollar: Kurılov, 5 (1:0), Seyjas, 17 (1:1), Kanu, 45 (1:2), Çite, 74 (1:3)
rn 1. | rn rn Standard | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 2 | rn rn 0 | rn rn 6:1 | rn rn 8 | rn rn | rn
rn 2. | rn rn Hanover | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 2 | rn rn 0 | rn rn 6:4 | rn rn 8 | rn rn | rn
rn 3. | rn rn Kopenhagen | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 2 | rn rn 4:7 | rn rn 4 | rn rn | rn
rn 4. | rn rn Vorskla | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 1 | rn rn 3 | rn rn 2:6 | rn rn 1 | rn rn | rn
C qrupu
22:00. PSV (Hollandiya) – “Hapoel” (Təl-Əviv, İsrail) - 3:3
Qollar: Damari, 10 (0:1), Viynaldum, 12 (1:1), Temile, 33 (1:2), 47 (1:3), Toyvonen, 59 (2:3), Strutmen, 87 (3:3)
22:00. “Legiya” (Polşa) – “Rapid” (Rumıniya) - 3:1
Qollar: Radoviç, 51 (1:0), 69 (2:1), Teyxeyra, 65 (1:1), Kuçarzuk, 90 (3:1)
rn 1. | rn rn PSV | rn rn 4 | rn rn 3 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 8:4 | rn rn 10 | rn
rn 2. | rn rn Legia | rn rn 4 | rn rn 3 | rn rn 0 | rn rn 1 | rn rn 7:4 | rn rn 9 | rn
rn 3. | rn rn Rapid | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 3 | rn rn 3:7 | rn rn 3 | rn
rn 4. | rn rn Hapoel T-Ə | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 1 | rn rn 3 | rn rn 5:8 | rn rn 1 | rn
D qrupu
22:00. “Latsio” (İtaliya) – “Sürix” (İsveçrə) - 1:0
Qol: Brokki, 62 (1:0)
22:00. “Vasluy” (Rumıniya) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 1:0
Qol: Zmeu, 30 (1:0)
rn 1. | rn rn Sportinq | rn rn 4 | rn rn 3 | rn rn 0 | rn rn 1 | rn rn 6:2 | rn rn 9 | rn
rn 2. | rn rn Latsio | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 5:5 | rn rn 5 | rn
rn 3. | rn rn Vaslui | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 5:6 | rn rn 5 | rn
rn 4. | rn rn Sürix | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 2 | rn rn 2 | rn rn 3:6 | rn rn 2 | rn
E qrupu
22:00. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) - 1:0
Qol: Egemen, 68 (1:0)
22:00. “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) – “Stok Siti” (İngiltərə) - 1:2
Qollar: Vaythid, 51 (0:1), Krauç, 64 (0:2), Kolautti, 90 (1:2)
rn 1. | rn rn Stok Siti | rn rn 4 | rn rn 3 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 8:3 | rn rn 10 | rn
rn 2. | rn rn Beşiktaş | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 0 | rn rn 2 | rn rn 7:4 | rn rn 6 | rn
rn 3. | rn rn Dinamo. K | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 3:3 | rn rn 5 | rn
rn 4. | rn rn Makkabi T.Ə | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 1 | rn rn 3 | rn rn 3:11 | rn rn 1 | rn
F qrupu
22:00. “Zalsburq” (Avstriya) – “Atletik” (Bilbao, İspaniya) - 0:1
Qol: Herrera, 37 (0:1)
22:00. PSJ (Fransa) – “Slovan” (Slovakiya) - 1:0
Qol: Pastore, 63 (1:0)
rn 1. | rn rn Atletik | rn rn 4 | rn rn 3 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 7:3 | rn rn 10 | rn
rn 2. | rn rn PSJ | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 4:3 | rn rn 7 | rn
rn 3. | rn rn Zalsburq | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 2 | rn rn 6:6 | rn rn 4 | rn
rn 4. | rn rn Slovan | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 1 | rn rn 3 | rn rn 1:6 | rn rn 1 | rn
G qrupu
00:05. “Austria” (Avstriya) – AZ Alkmar (Hollandiya) - 2:2
Qollar: Elm, 19-pen (0:1), Vernblum, 45 (0:2), Ortleçner, 58 (1:2), Barazite, 61 (2:2)
00:05. “Metalist” (Xarkiv, Ukrayna) – “Malmö” (İsveç) - 3:1
Qollar: Tayson, 46 (1:0), 56 (2:0), Ranegie, 66 (2:1), Fininyo, 90 (3:1)
rn 1. | rn rn Metallist | rn rn 4 | rn rn 3 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 10:4 | rn rn 10 | rn
rn 2. | rn rn AZ Alkmar | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 3 | rn rn 0 | rn rn 9:6 | rn rn 6 | rn
rn 3. | rn rn Austria | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 7:7 | rn rn 5 | rn
rn 4. | rn rn Malmo | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 0 | rn rn 4 | rn rn 4:13 | rn rn 0 | rn
H qrupu
00:05. “Birmingem” (İngiltərə) – “Brügge” (Belçika) - 2:2
Qollar: Meunier, 39 (0:1), Akpala, 44 (0:2), Biuseyur, 55 (1:2), Kinq, 74-pen (2:2)
00:05. “Braqa” (Portuqaliya) – “Maribor" (Sloveniya) - 5:1
Qollar: Lima, 4 (1:0), Alan, 7 (2:0), Elderson, 38 (3:0), Volas, 62 (3:1), Vinisius, 85 (4:1), Merida, 90 (5:1)
rn 1. | rn rn Braqa | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 10:5 | rn rn 7 | rn
rn 2. | rn rn Brügge | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 7:5 | rn rn 7 | rn
rn 3. | rn rn Birmingem | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 7:7 | rn rn 7 | rn
rn 4. | rn rn Maribor | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 1 | rn rn 3 | rn rn 3:10 | rn rn 1 | rn
İ qrupu
00:05. “Seltik” (Şotlandiya) – “Renn” (Fransa) - 3:1
Qollar: Manqane, 2 (0:1), Stoks, 30 (1:1), 43 (2:1), Hoper, 82 (3:1)
00:05. “Atletiko” (Madrid) – “Udineze” (İtaliya) - 4:0
Qollar: Lopez, 6 (1:0), Adrian, 12 (2:0), Dieqo, 36 (3:0), Falkao, 67 (4:0)
rn 1. | rn rn Atletiko | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 7:3 | rn rn 7 | rn
rn 2. | rn rn Udineze | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 5:6 | rn rn 7 | rn
rn 3. | rn rn Seltik | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 5:5 | rn rn 5 | rn
rn 4. | rn rn Renn | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 2 | rn rn 2 | rn rn 4:7 | rn rn 2 | rn
J qrupu
00:05. “Şalke” (Almaniya) – AEK (Kipr) - 0:0
00:05. “Styaua” (Rumıniya) – “Makkabi” (Hayfa, İsrail) - 4:2
Qollar: Martins, 13 (1:0), Kosti, 28 (2:0), Meshumar, 36 (2:1), Katan, 40 (2:2), Tanase, 64 (3:2), 84 (4:2)
rn 1. | rn rn Şalke | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 2 | rn rn 0 | rn rn 8:1 | rn rn 8 | rn
rn 2. | rn rn Makkabi Hayfa | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 0 | rn rn 2 | rn rn 9:7 | rn rn 6 | rn
rn 3. | rn rn Styaua | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 5:8 | rn rn 5 | rn
rn 4. | rn rn AEK Larnaka | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 2 | rn rn 2 | rn rn 1:7 | rn rn 2 | rn
K qrupu
00:05. “Tvente” (Hollandiya) – “Odense” (Danimarka) - 3:2
Qollar: Fall, 11 (0:1), 62 (2:2), De Yonq, 35 (1:1), Landzat, 37 (2:1), Fer, 82 (3:2)
00:05. “Fulhem” (İngiltərə) – “Visla” (Polşa) - 4:1
Qollar: Daf, 5 (1:0), Kirm, 9 (1:1), Conson, 30 (2:1), 57 (3:1), Sidvel, 79 (4:1)
rn 1. | rn rn Tvente | rn rn 4 | rn rn 3 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 12:5 | rn rn 10 | rn
rn 2. | rn rn Fulham | rn rn 4 | rn rn 2 | rn rn 1 | rn rn 1 | rn rn 7:3 | rn rn 7 | rn
rn 3. | rn rn Odense | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 3 | rn rn 6:10 | rn rn 3 | rn
rn 4. | rn rn Visla | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 3 | rn rn 4:11 | rn rn 3 | rn
L qrupu
00:05. “Anderlext” (Belçika) – “Şturm” (Qraz, Avstriya) - 3:0
Qollar: Gillet, 23 (1:0), Suarez, 73 (2:0), Sutter, 81 (3:0)
00:05. AEK (Afina, Yunanıstan) – “Lokomotiv” (Moskva, Rusiya) - 1:3
Qollar: Qluşakov, 50 (0:1), Leonardo, 60 (1:1), Maykon, 72 (1:2), İqnatiev, 80 (1:3)
rn 1. | rn rn Anderlext | rn rn 4 | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 0 | rn rn 11:1 | rn rn 12 | rn
rn 2. | rn rn Lokomotiv | rn rn 4 | rn rn 3 | rn rn 0 | rn rn 1 | rn rn 8:5 | rn rn 9 | rn
rn 3. | rn rn Şturm | rn rn 4 | rn rn 1 | rn rn 0 | rn rn 3 | rn rn 3:8 | rn rn 3 | rn
rn 4. | rn rn AEK | rn rn 4 | rn rn 0 | rn rn 0 | rn rn 4 | rn rn 4:12 | rn rn 0 | rn
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |