Rumıniyanın "Avro-2016" a aparacağı yekun heyət məlum oldu
Rumıniya millisinin "Avro-2016"nın final mərhələsi üçün yekun heyəti açıqlanıb.
Stadium.az xəbər verir ki, heyətdə aşağıda adları qeyd olunan futbolçular yer alıb:
Qapıçılar: Çiprian Tatarușanu ("Fiorentina"), Kostel Pantilimon ("Uatford"), Silviu Lunq ("Astra")
Müdafiəçilər: Kristian Sapunaru ("Panduri"), Aleksandru Meçel ("Dinamo" Zaqreb), Vlad Kirikeş ("Napoli"), Valerike Qeman ("Astra"), Draqoș Qriqore ("Əl Sailiya"), Kozmin Moti ("Ludoqorets"), Rezvan Raç ("Rayo Valyekano"), Steliano Filip ("Dinamo" Buxarest)
Yarımmüdafiəçilər: Nikolae Stançu, Aleksandru Kipçu, Adrian Popa, Mihay Pintili ( hamısı "Styaua"), Ovidiu Hoban ("Hapoel"), Andrey Prepelita ("Ludoqorets"), Qabriel Torje ("Osmanlıspor"), Lusian Sanmartin ("Əl İttihad")
Hücumçular: Klaudiu Keșeru ("Ludoqorets"), Boqdan Stanku ("Gənclərbirliyi"), Florin Andone ("Kordoba"), Denis Alibek ("Astra")
A qrupunda qərarlaşan Rumıniya millisi Fransa, Albaniya və İsveçrə yığmaları ilə mübarizə aparacaq.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |