Klublarımızın Avropa liqasındakı bütün potensial rəqibləri
2016/2017 mövsümündə ölkəmizi Avropa Liqasında təmsil edəcək klublarımızın bütün potensial rəqibləri müəyyənləşib.
Stadium.az-ın məlumatına görə, təmsilçilərimizdən hər üçü - "Qəbələ", "Neftçi" və “Kəpəz” mübarizəyə I təsnifat mərhələsindən başlayacaq.
“Neftçi” və “Qəbələ” səpələnmişlər səbətində yer alacaq ki, bu da komandalarımızın nisbətən asan rəqiblərlə düşəcəyi deməkdir. 16 ildən sonra Avropa Liqasına vəsiqə qazanan “Kəpəz” isə səpələnməmişlər səbətində qərarlaşacaq. Buna görə də püşk Şahin Diniyevin komandasını çətin rəqiblərlə üz-üzə qoyacaq.
İyunun 20-də İsveçrənin Nyon şəhərində keçiriləcək püşkatmada 98 komanda iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, Avropa Liqasının I təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyunun 30-da, cavab qarşılaşmaları iyulun 7-də keçiriləcək.
Səpələnmişlər: “Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail), “Midtyulland” (Danimarka), HİK (Finlandiya), “Dinamo” (Minsk, Belarus), “Omoniya” (Kipr), “Neftçi” (Azərbaycan), AEK (Kipr), AİK (İsveç), “Slovan” (Slovakiya), “Videoton” (Macarıstan), “Aktobe” (Qazaxıstan), “Voyvodina” (Serbiya), “Şaxtyor” (Belarus), “Spartak” (Slovakiya), “Brondbü” (Danimarka), “Höteborq” (İsveç), “Debretsen” (Macarıstan), “Harts” (Şotlandiya), “Ventspils” (Latviya), “Admira” (Avstriya), “Lokomotiv” (Xorvatiya), “Reykyavik” (İslandiya), “Dila” (Gürcüstan), “Aberdin” (Şotlandiya), “Odd” (Norveç), “Qəbələ” (Azərbaycan), “Rabotniçki” (Makedoniya), “Vaduz” (Lixtenşteyn), “Kayrat” (Qazaxıstan), “Differdanj” (Lüksemburq), “Şemrok Rovers”, “Sent Patriks” (hər ikisi İrlandiya), “Zaqlebiye”, “Krakoviya” (hər ikisi Polşa), “Linfild” (Şimali İrlandiya), “Daçiya” (Moldova), “Beytar” (İsrail), “Stabek” (Norveç), “Kukesi” (Albaniya), “Çukariçki” (Serbiya), “Levadiya”, “Nomme Kalyu” (hər ikisi Estoniya), “Pünik” (Ermənistan), “Zimbru” (Moldova), “Breydablik” (İslandiya), “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina), “Beroe” (Bolqarıstan), “Domjale” (Sloveniya),
Səpələnməmişlər: “Ordabaşı” (Qazaxıstan), “Fola” (Lüksemburq), “Kliftonvill” (Şimali İrlandiya), “Rudar” (Monteneqro), “Torshavn” (Farer adaları), Qoritsa” (Sloveniya), “Çixura” (Gürcüstan), “Şirak” (Ermənistan), “Buduçnost” (Monteneqro), “Kəpəz” (Azərbaycan), “Birkirkara” (Malta), “Şkendiya” (Makedoniya), “Vikinqur” (Farer adaları), “Slaviya” (Bolqarıstan), MTK (Macarıstan), “Hiberniians” (Malta), “Spartak” (Slovakiya), “Suduva” (Litva), “Jeness”, (Lüksemburq), “Rovaniemi” (Finlandiya), “Yelqava” (Latviya), “Teuta” (Albaniya), “Zarya” (Moldova), “Valyur” (İslandiya), “Mariehamn” (Finlandiya), “Lusitanos” (Andorra), “Atlantas” (Litva), “Samtredia” (Gürcüstan), "Spartak" (Latviya), “Partizani” (Albaniya), “Banants” (Ermənistan), “Runavik” (Farer adaları), “Trakai” (Litva), “Sloboda”, “Radnik” (hər ikisi Bosniya və Herseqovina), “Qlenavon” (Şimali İrlandiya), “Kork Siti” (İrlandiya), “Fiorita” (San Marino), “Bala Taun” (Uels), “Sileks” (Makedoniya), “Santa Koloma” (Andorra), “Bokelj”, (Monteneqro), “Baltsan” (Malta), “İnfonet” (Estoniya), “Folqor” (San-Marino), “Europa” (Cəbəllütariq), “Landudno”, “Konna Kvey” (hər ikisi Uels), “Priştina” (Kosovo)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |