DÇ-2022-nin oyun təqvimi
DÇ-2022-də final mərhələsində qrupların oyunlarının təqvimi müəyyənləşib. Stadium.Az xəbər verir ki, turnirin açılış oyununda noyabrın 21-i ev sahibi Qətər Ekvadoru qəbul edəcək.
1-ci tur
21 noyabr
A qrupu
Qətər - Ekvador
Seneqal - Niderland
B qrupu
İngiltərə - İran
ABŞ - Ukrayna / Şotlandiya - Uels cütünün qalibi
22 noyabr
C qrupu
Argentina – Səudiyyə Ərəbistanı
Meksika - Polşa
D qrupu
Fransa - Peru - Avstraliya / BƏƏ cütünün qalibi
Danimarka - Tunis
23 noyabr
E qrupu
İspaniya - Kosta-Rika / Yeni Zelandiya cütünün qalibi
Almaniya - Yaponiya
F qrupu
Belçika - Kanada
Mərakeş - Xorvatiya
24 noyabr
G qrupu
Braziliya - Serbiya
İsveçrə - Kamerun
H qrupu
Portuqaliya - Qana
Uruqvay - Cənubi Koreya
2-ci tur
25 noyabr
A qrupu
Qətər – Seneqal
Niderland - Ekvador
B qrupu
İngiltərə - ABŞ
Ukrayna/Şotlandiya - Uels cütünün qalibi - İran
26 noyabr
C qrupu
Argentina – Meksika
Polşa - Səudiyyə Ərəbistanı
26 noyabr
D qrupu
Fransa - Danimarka
Tunis - Peru - Avstraliya / BƏƏ cütünün qalibi
27 noyabr
E qrupu
İspaniya - Almaniya
Yaponiya - Kosta-Rika / Yeni Zelandiya cütünün qalibi
F qrupu
Belçika - Mərakeş
Xorvatiya - Kanada
28 noyabr
G qrupu
Braziliya - İsveçrə
Kamerun - Serbiya
H qrupu
Portuqaliya - Uruqvay
Cənubi Koreya - Qana
3-cü tur
29 noyabr
A qrupu
Niderland - Qətər
Ekvador - Seneqal
B qrupu
Ukrayna/Şotlandiya - Uels cütünün qalibi – İngiltərə
İran - ABŞ
30 noyabr
C qrupu
Polşa – Argentina
Səudiyyə Ərəbistanı - Meksika
D qrupu
Fransa - Tunis
Peru/Avstraliya/BƏƏ - Danimarka
1 dekabr
E qrupu
Yaponiya - İspaniya
Kosta-Rika / Yeni Zelandiya cütünün qalibi - Almaniya
F qrupu
Xorvatiya - Belçika
Kanada - Mərakeş
2 dekabr
G qrupu
Kamerun - Braziliya
Serbiya - İsveçrə
H qrupu
Cənubi Koreya - Portuqaliya
Qana - Uruqvay
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |