Cüdoçularımızın “Böyük Dəbilqə”də rəqibləri bəlli oldu
Fransanın paytaxtı Parisdə keçiriləcək cüdo üzrə “Böyük Dəbilqə” turnirinin püşkü atılıb. Stadium.Az xəbər verir ki, fevralın 11-12-də baş tutacaq yarışda Azərbaycan millisinin idmançıları da rəqiblərini tanıyıblar.
Yarış üçün 8 cüdoçu sifariş edilsə də, Məmmədəli Mehdiyev (90 kq) son anda heyətdən kənarlaşdırılıb.
Püşkün nəticəsi belədi:
60 kq. Orxan Səfərov – İn Hyuk Çoi (Cənubi Koreya)
66 kq. Nicat Şıxəlizadə - Daqa Qinq (Çin)/Honq Nin Mak (Honkonq)
73 kq. Rüstəm Orucov – Yeldos Jumaxanov (Qazaxıstan)/Matiu Lebreton (Fransa)
Hidayət Orucov – Kuok Vinq Li (Honkonq)
100 kq. Elmar Qasımov – Jorj Fonseka (Portuqaliya)
Elxan Məmmədov – Sedrik Olivar (Fransa)/Kentaro İida (Yaponiya)
+100 kq. Uşanqi Kokauri – Kyeonqtae Kim (Cənubi Koreya)
Yarışda ümumilikdə 61 ölkədən 412 (259 kişi, 153 qadın) cüdoçu mübarizə aparacaq.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |