İlin ən yxşıları açıqlandı: “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi ilin ən yaxşı idman təşkilatıdır
Bu gün Gənclər və İdman Nazirliyi 2016-cı ilə yekun vurub. Apasport.az saytına verdiyi məlumata görə, “Buta Palace”da təşkil edilən təntənəli mərasimdə ən yaxşılarının adları məlum olub.
Tədbirdə həmişəki kimi ilin ən yaxşı idmançıları, komandası, məşqçisi, hakimi, federasiyası, digər nominasiyaları üzrə qaliblər mükafatlandırılıblar.
İlin ən yaxşı məşqçiləri:
Elnur Amanov (taekvondo)
Aslan Ağayev (sərbəst güləş)
Fərhad Məmmədov (cüdo)
Hikmət Hacıyev (kikboksinq)
İlin ən fəal idman veteranı: Məmməd Useyinov
İlin ən yaxşı idman həkimi: Esmiralda Ələkbərova
İlin ən yaxşı idman hakimi:
Faiq Həsənov (şahmat)
Fikrət Vəliyev (qılıncoynatma)
Əliyar Ağayev (futbol)
Hicran Şərifov (güləş)
Rövşən Hüseynov (boks)
Fariz Hüseynov (cüdo)
İlin ən yaxşı idman jurnalisti: Elşən Məmmədov (report.az)
İlin ən yaxşı media layihəsi: “Space FM”-də “İdman”da verilişi
İlin ən yaxşı idman agentliyi: extratime.az
İlin ən yaxşı idman verilişlərinin təşkilatçısı: “İdman Azərbaycan” telekanalı
İdman təbliğatı sahəsində ilin ən uğurlu layihəsi: “CBC Sport” telekanalı
İdman yarışlarının ən yüksək səviyyədə təşkilinə görə: Bakı Şəhər Halqası (Formula-1) və “Qəbələ” Atıcılıq İdman Klubu
İlin ən yaxşı federasiyası: Azərbaycan Taekvondo Federasiyası
İlin ən yaxşı idman təşkilatı: “Neftçi İdman Klubu” İctimai Birliyi
İlin ən yaxşı idman qurğusu: Heydər Əliyev adına İdman Konsert Kompleksi, Şirvan Olimpiya İdman Kompleksi, Cəlilabad Olimpiya İdman Kompleksi
İlin ən yaxşı klub komandası: “Synergy Baku Cycling Procekt” velosiped komandası
Oyun idman növləri üzrə ilin ən yaxşı komandası: Azərbaycan Futzal üzrə milli yığma komandası
İlin ən yaxşı komandası: Azərbaycan Milli Olimpiya Komandası
Fəxri diplomla təltif edilənlər:
Kamran Şahsuvarlı (boks) – Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Lorenzo Sotomayor (boks) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Milad Beiqi Harçeqani (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Patimat Abakarova (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
İnna Osipenko Radomska (kayak) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Şərif Şərifov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Natalya Sinişin (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Rəsul Çunayev (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Cəbrayıl Həsənov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Sabah Şəriəti (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Hacı Əliyev (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Ramil Qasmov (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Bayram Mustafayev (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Rövşən Səfərov (cüdo) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Yelena Çebanu (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Kamil Əliyev (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Dmitri Saley (üzgüçülük) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Raman Saley (üzgüçülük) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
İradə Əliyeva (atletika) - Rio-2016 Yay Paralimpiya Oyunlarında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Radik İsayev (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Rüstəm Orucov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Elmar Qasımov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Valentin Demyanenko (kanoe sprint) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Mariya Stadnik (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Toğrul Əsgərov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
Xetaq Qazyumov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə
İlin ən yaxşı idmançısı:
İslam Abbasov (yunan-Roma güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)
Rafael Ağayev (karate üzrə dünya çempionu)
Oleq Stepko (idman gimnastikası üzrə dünya kubokunun qalibi)
Ramazan Rüstəmov (qol güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)
Bəxtiyar İskəndərzadə (kikboksinq üzrə peşəkarlar arasında dünya çempionu)
Emil Həsənov (sambo üzrə dünya çempionatının gümüş mükafatçısı
Yelena Vıstropova (boks üzrə Avropa çempionu)
Marina Durunda (bədii gimnastika üzrə dünya kubokunun bürünc mükafatçısı)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |