Xorvatiya Bakıya gətirəcəyi heyəti açıqladı
Xorvatiyanın Milli Olimpiya Komitəsi Bakı-2015-ə gələcək heyəti açıqlayıb. Stadium.Az xəbər verir ki, xorvatlar ölkəmizdə keçiriləcək I Avropa Oyunlarına 113 idmançı ilə qatılacaq.
17 idman növündə mübarizə aparacaq komandanın heyətində London-2012-nin bürünc medalçıları - Sneyana Peyçiçlə Lusia Zaninoviç ən təcrübəli idmançıları hesab olunurlar.
Yarışda xorvatların bayraqdarının da adı açıqlanıb. Bu, güllə atıcısı Peyçiç olacaq.
Kamandan oxatma: Matiya Mihaliç
Badminton: Zvonimir Durkinjak, Katarina Galeniç, Zvonimir Holbling, Staşa Poznanoviç, Dorotea Sutara
Boks: Marko Çaliç, Matteo Komadina, Marin Mindoljeviç, Luka Plantiç, Damir Plantiç, Daria Popoviç, Stipan Prtenjača, Mate Rudan
Avarçəkmə: Brigita Bakiç, Antun Novakoviç
Velosiped idmanı: Andrea Kirşiç, Filip Turk (hər ikisi dağ velosipedi), Kristiyan Durasek, Robert Kişerlovski, Matiya Kvasina, Mia Radotiç (hər üçü şosse)
Suya tullanma: Maja Boriç, Hrvoye Brezovaç, Yuraj Melsa, Lorena Tomiek
Qılıncoynatma: Marcela Dayçiç, Boyan Yovanoviç
İdman gimnastikası: Karmen Koljanin, Dina Madir, Marijo Mojnik, Ana Poşçiç
Cüdo: Andreja Dakoviç, Zlatko Kumriç, Ivana Maraniç, Tomislav Marijanoviç, Barbara Matiç, Mariyana Mişkoviç
Karate: Monika Berulec, Danil Domdjoni, Vlatka Kiuk, Jelena Kovaçeviç, Ana Lenard, Maşa Martinoviç
Atıcılıq: Maşa Beriç, Boyan Durkoviç, Anton Glasnoviç, Josip Glasnoviç, Petar Gorşa, Mariya Maroviç, Snejana Peyçiç, Tanja Perec, Vlatka Pervan, Jeljko Posaveç, Saşa Şpirelya, Ivika Ştritof
Üzgüçülük: Bruno Blaşkoviç, Borna Yukiç, Kristian Komleniç, Igor Kostovski, Ante Luçev, Kristina Milentiç, Nikola Miljeniç, Nikola Obrovaç, Matea Sumaystoçiç
Stolüstü tennis: Andrej Gaçina, Tomislav Kolarek, Lea Rakovac, Tan Rui Wu, Tian Yuan
Taekvondo: Vedran Goleç, Filip Grgiç, Stipe Jarloni, Iva Radoş, Marina Şumiç, Ana Zaninoviç, Lusia Zaninoviç
Triatlon: Matiya Kriveç, Matiya Lukina, Sonya Şkevin
Voleybol: Yelena Alaybeg, Bernarda Çutuk, Samanta Fabris, Ana Qrbaç, Nikolina Yeliç, Marina Katiç, Karla Klariç, Sanya Popoviç, Mariya Prşa, Ana Starçeviç, Tamara Suşiç, Mira Topiç, Mariya Uşiç, Senna Uşiç Yoquniça
Su polosu: Matias Bilyaka, Petar Bratim, Ferdinand Josip Buşeliç, Zvonimir Butiç, Marin Daşiç, Toni Yarak, Karlo Krekoviç, Ivan Krolo, Franko Laziç, Lovro Papariç, Duje Peykoviç, Mateo Saftiç, Stipe Şitum
Güləş: Dominik Etlinger, Daniyel Janeçiç, Ivan Lizatoviç, Bojo Starçeviç, Neven Jugay, Nenad Jugay
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |