"Qarabağ"ı play-offda çətin rəqiblər gözləyir
UEFA Avropa Liqasında üçüncü mərhələyə çıxmış Ağdamın “Qarabağ” komandası İsveçin “Gefle” klubunu ələsə, püşk onun bəxtinə kimi qismət edə bilər? “Media forum” saytı bildirir ki, “Qarabağ” növbəti raunda çıxacağı halda zəiflər səbətində yer alacaq və güclü rəqiblə oynamalı olacaq. Mübarizəyə dördüncü mərhələdən başlayacaq yüksək reytinqli komandalar arasında İngiltərədən “Tottenhem”, İspaniyadan “Betis”, Almaniyadan “Ayntraxt”, İtaliyadan “Fiorentina”, Portuqaliyadan “Braqa”, Rusiyadan “Spartak” (Moskva), Hollandiyadan “Alkmaar”, “Feyenoord”, Ukraynadan “Dinamo” (Kiyev), “Dnepr”, Türkiyədən “Beşiktaş”, Belçikadan “Genk” var.
Üçüncü
mərhələni adlayacaqları halda “Ştutqart” (Almaniya), “Rubin” (Rusiya), “Sevilya”
(İspaniya), “Standard”, “Brügge” (hər ikisi Belçika), “Udineze” (İtaliya),
“Hapoel” (Tel-Əviv, İsrail), “Makkabi” (Hayfa, İsrail), “Sent-Etyenn” (Fransa),
“Lex” (Polşa), “Trabzonspor” (Türkiyə), “Suonsi” (İngiltərə), “Jilina”
(Slovakiya) komandaları da “Qarabağ”ın potensial rəqibləri sırasında
dayanacaqlar.
“Qarabağ”ın
Çempionlar Liqasının üçüncü mərhələsindən ələnəcək klublardan birinə rəqib
olması da mümkündür. Məsələn, PAOK (Yunanıstan), “Zalsburq” (Avstriya)...
Ağdamlılar birinci raundda Makedoniyanın “Metallurq” (hər iki oyunda 1:0), ikinci raundda Polşanın “Pyast” (2:1, 2:2) komandasını mübarizədən kənarlaşdırıb.
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |