Avroliqada ikinci mərhələnin bütün iştirakçıları müəyyənləşdi YENİLƏNİB
Bu gün keçirilən oyunlarla Avroliqada ilk mərhələnin görüşlərinə yekun vurulub. Stadium.az xəbər verir ki, bu gün baş tutan qarşılaşmalardan sonra ikinci mərhələyə vəsiqə qazanan daha 31 komandanın adı məlum olub.
İBV (İslandiya) - “Sent-Patriks” (İrlandiya) 2:1 (Əlavə vaxtda)
İlk
oyun - 0:1
Qollar: Garner 83, Birgisson 98 - O`Flynn 99
“Jetisu” (Qazaxıstan) - “Lex” (Polşa) 1:1
İlk oyun - 0:2
Qollar: Mujikov 44 - Slusarski 13
Qeyd edək ki, bu cütün qalibi ikinci mərhələdə məhz "Xəzər Lənkəran"a rəqib olacaq.
“Ordabaşı” (Qazaxıstan) - “Yaqodina” (Serbiya) 0:0
İlk oyun - 1:0
Qırmızı vərəqə: Zivanoviç 90+4 ("Yaqodina")
“Metallurq” (Rustavi, Gürcüstan) - “Teuta” (Albaniya) 6:1
İlk oyun - 3:0
Qollar: Tekturmanidze 15; 19, Tatanaşvili 37; 69, Getsadze 59, Mikaberidze 73 - Dellialisi 64
“Şirak” (Ermənistan) - “Rudar” (Çernoqoriya) 1:1
İlk oyun - 1:0
Qollar: Diop 14 - Mkoyan 12 (öz qapısına)
“Aktobe” (Qazaxıstan) - “Torpedo” (Gürcüstan) 1:0
İlk oyun - 1:1
Qol: Bikmayev 75
“Metallurq” (Skopye, Makedoniya) - “Birkirkara” (Malta) 0:0
İlk oyun - 2:2
“Qandzasar” (Ermənistan) - “Streymur” (Farer adaları) 2:0
İlk oyun - 1:3
Qollar: Avaqyan 67, Dieqo Lomba 73
“Çelik” (Monteneqro) - “Borak” (Bosniya və Herseqovina) 1:1
İlk oyun - 2:2
Qollar: Miloviç 53 (avtoqol) - Qrahovaç 59
Qırmızı vərəqə: Zizoviç 50 ("Borak")
“Qomel” (Belarus) - “Vikinqur” (Farer adaları) 4:0
İlk oyun - 6:0
Qollar: Platonov 50, Demidoviç 56, Kçevski 72, Timoşenko 88
"Dauqava” (Latviya) - “Suduva” (Litva) 2:3
İlk oyun - 1:0
Qollar: İbe 51; 54 - Soblinkas 8, Ledisma 45+2, Ledesma 84
“Jeunesse” (Lüksemburq) - “Olimpiya” (Sloveniya) 0:3
İlk oyun - 0:3
Qollar: Besiç 26, Strenoviç 39, Omladiç 66
“Metallurq” (Latviya) - “La Fiorita” (San Marino) 4:0
İlk oyun - 2:0
Qollar: Kames 2, Afanavyevs 72, Soloniç 82 (p), Vüqar Əsgərov 85
Qaçırılan penalti: Kames 18 ("Metallurq")
Qırmızı vərəqə: Belloçi 74 ("La Florita")
“Şaulayi” (Litva) - “Levadiya” (Estoniya) 2:1
İlk oyun - 0:1
Qollar: Rimkeviçius 41 (p), Kozlovs 80 - Rattel 76
MYUPA (Finlandiya) - “Cefn Druids” (Uels) 5:0
İlk oyun - 0:0
Qollar: Nonqotambe 25, Saxman 37, Villiams 44, O`Neil 47, Opouku 70
“Zimbru” (Moldova) - “Banqor Siti” (Uels) 2:1
İlk oyun - 0:0
Qollar: Molla 29; 32 - Smyth 45
“Rusenborq” (Norveç) - “Krusaders” (Şimali İrlandiya) 1:0
İlk oyun - 3:0
Qol: Ankersen 81
Qaçırılan penalti: Holm 57 ("Rusenborq")
“Stabek” (Norveç) - JJK (Finlandiya) 3:2
İlk oyun - 0:2
Qollar: Kleven 38, Stokkelien 45+2, Haugsdal 65 - Van Gelderen 45, İnnanen 51
“Kalmar” (İsveç) - “Kliftonvil” (Şimali İrlandiya) 3:0
İlk oyun - 0:1
Qollar: Soderqvist 10, Corceviç 16, Dauda 39, Berişa 90+1 (p)
“Esch/Mauren” (Lixtenşteyn) - “Hafnarfyordur” (İslandiya) 0:1
İlk oyun - 1:2
Qol: Qunnasson 12
“Lianelli” (Uels) - “Kuopio” (Finlandiya) 1:1
İlk oyun - 1:2
Qollar: Boven 50 (p) - Paananen 60
“Hibernians” (Malta) - “Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina) 4:4
İlk oyun - 2:5
Qollar: Marselo Dias 22;35, Farrugia 40; 44 - Hadziç 10;27, Suljic 23, Sunjevariç 90
“Santa Koloma” (Andorra) - “Tvente” (Hollandiya) 0:3
İlk oyun - 0:6
Qollar: Yansen 19 (p), Visgerhorf 29, Plet 34
“Runavik” (Farer adaları) - “Differdanj” (Lüksemburq) 0:3
İlk oyun - 0:3
Qollar: Er Rafik 14;45, Albanese 73
“Senitsa” (Slovakiya) - MTK (Macarıstan) 2:1
İlk oyun - 1:1
Qollar: Blacburn 72Ş Kalabiska 87 - Kanta 51 (p)
Qırmızı vərəqə: Vadnai 70 (MTK)
“Osiyek” (Xorvatiya) - “FC Santa Koloma” (Andorra) 3:1
İlk oyun - 1:0
Qollar: Kvrziç 29, Peresoviç 57, Juqoviç 70 - Boussenine 81
“Kelye” (Sloveniya) - “Daçiya” (Moldova) 0:1
İlk oyun - 0:1
Qol: Mihailov 31 (p)
Qırmızı vərəqə: Sali 77 ("Daçiya")
“Zeta” (Çernoqoriya) - “Pünik” (Ermənistan) 1:2
İlk oyun - 3:0
Qollar: Raduloviç 16 - Tatoyan 18, Poqhosyan 88
“Libertas” (San Marino) - “Renova” (Makedoniya) 0:4
İlk oyun - 0:4
Qollar: Nuhi 16, Jancevski 61;64 (p), İsmaili 88
“Honved” (Macarıstan) - “Flamurtari” (Albaniya) 2:0
İlk oyun - 1:0
Qollar: Vernes 45+1, Tchami 58
"Tor Akureyri” (İslandiya) - “Bohemians” (İrlandiya) 5:1
İlk oyun - 0:0
Qollar: Kristjansson 36; 73; 90+3, Hjattalin 38, Feely 50 (avtoqol), 73 - Scully 22
10 iyul
“Portdaun”
(Şimali İrlandiya) - “Şkendja 79” (Makedoniya) 2:1
İlk
oyun - 0:0
“Floriana” (Malta) - “Elfsborq” (İsveç) 0:4
İlk
oyun - 0:8
“Qrevenmaher” (Macarıstan) - “Tirana” (Albaniya) 0:0
İlk
oyun - 0:2
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |