“Rubin” və "Trabzonspor" qrupu lider tamamladı YENİLƏNİB
Çempionlar Liqasının ardından bu gün də UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsinə yekun vurulacaq. Stadium.az xəbər verir ki, yerli azarkeşlər üçün daha çox Türkiyənin "Trabzonspor" klubunun və Kazanın "Rubin" klubunun oyunu maraqlıdır. Çünki "Rubin"də millimizin oyunçusu Ruslan Abışov çıxış edir.
11 dekabr
Avropa Liqası, VI tur
A qrupu
22:00. “Valensiya” (İspaniya) - “Kuban” (Rusiya) 1:1
Qollar: Fransisko Alcaker 67 - Lorenzo Melqareyo 67
Qırmızı vərəqə: Viktor Ruiz 90 (Valensiya)
22:00. "Sent Qallen"- “Suonsi” (İngiltərə) 1:0
Qol: Marko Mathys 80
A qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Valensiya | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 / 6 | 12 | |
2 | Suonsi | 5 | 2 | 2 | 1 | 6 / 3 | 8 | |
3 | Kuban | 5 | 1 | 2 | 2 | 6 / 6 | 5 | |
4 | Sankt Qallen | 5 | 1 | 0 | 4 | 5 / 13 | 3 | |
B qrupu
22:00. PSV (Hollandiya) - “Çernomorets” (Ukrayna) 0:1
Qol: Frank Dja Dyedye 59
Qırmızı vərəqə: Sito Riera 87 (“Çernomorets”)
22:00. “Dinamo” (Xorvatiya) - “Ludoqorets” (Bolqarısran) 1:2
Qollar: Duye Kop 45 - Paulos Dani Abalo 28, Roman Bezjak 72
B qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Ludoqorets | 5 | 4 | 1 | 0 | 9 / 1 | 13 | |
2 | PSV (Eyndhoven) | 5 | 2 | 1 | 2 | 4 / 4 | 7 | |
3 | Çernomorets | 5 | 2 | 1 | 2 | 5 / 6 | 7 | |
4 | Dinamo (Zaqreb) | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 / 9 | 1 | |
C qrupu
22:00. “Standard” (Belçika) - “Elfsborq” (İsveç) 1:3
Qollar: Yanis Mbombo 31 - Lasse Nilsson 41, 46, Mikkel Bekmann 52
22:00. “Zalsburq” (Avstriya) - "Esbyerq” (Danimarka) 3:0
Qollar: Sadio Mane 19, 63, Kevin Kampl 58
C qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Zalzburq | 5 | 5 | 0 | 0 | 12 / 3 | 15 | |
2 | Esbyerq | 5 | 4 | 0 | 1 | 8 / 5 | 12 | |
3 | Standard | 5 | 0 | 1 | 4 | 5 / 10 | 1 | |
4 | Elfsborq | 5 | 0 | 1 | 4 | 2 / 9 | 1 | |
D qrupu
22:00. “Zulte Varegem" (Belçika) - “Rubin” (Rusiya) 0:2
Qollar: Natxo 79 (pen), Rondon 85
22:00. “Maribor” (Sloveniya) - Uiqan” (İngiltərə) 2:1
Qollar: Deyan Mezqa 43, Zelyko Filipovic 59 - Jordi Qomez 41 (pen)
Qaçırılan penalti: Deyan Mezqa 43 (Maribor)
Qırmızı vərəqələr: Ales Mertelj 74 - Kris McCann 42
D qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Rubin | 5 | 3 | 2 | 0 | 12 / 4 | 11 | |
2 | Zulte-Varegem | 5 | 2 | 1 | 2 | 4 / 8 | 7 | |
3 | Uiqan | 5 | 1 | 2 | 2 | 5 / 5 | 5 | |
4 | Maribor | 5 | 1 | 1 | 3 | 7 / 11 | 4 | |
E qrupu
22:00.“Fiorentina” (İtaliya) - “Dnepr” (Ukrayna) 2:1
Qollar: Xuakin 42, Kuadrado 77 - Yeveniy Konoplyanka 13
22:00. “Panduri” (Rumıniya) - “Pakuş Ferreyra” (Portuqaliya) 0:0
Qırmızı vərəqə: Andrea Leao (Pakuş Ferreyra)
E qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Fiorentina | 5 | 4 | 1 | 0 | 10 / 2 | 13 | |
2 | Dnepr | 5 | 4 | 0 | 1 | 10 / 3 | 12 | |
3 | Pakos Ferreyra | 5 | 0 | 2 | 3 | 1 / 8 | 2 | |
4 | Panduri | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 / 11 | 1 | |
F qrupu
22:00. “Ayntraxt” (Frankfurt, Almaniya) - APOEL (Kipr) 2:0
Qollar: Stephan Şrök 68, Konstant Dyakpa 77
22:00. "Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Bordo” (Fransa) 1:0
Qol: Eran Zahavi 74 (pen)
Qırmızı vərəqə: Matthieu Kalme 73 (Bordo)
F qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Ayntraxt | 5 | 4 | 0 | 1 | 11 / 4 | 12 | |
2 | Makkabi (Təl-Əviv) | 5 | 2 | 2 | 1 | 6 / 5 | 8 | |
3 | APOEL | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 / 6 | 5 | |
4 | Bordo | 5 | 1 | 0 | 4 | 4 / 9 | 3 | |
G qrupu
00:05. “Dinamo” (Ukrayna) - “Rapid” (Avstriya) 3:1
Qollar: Lens 22, Qusev 28, Veloso 70 - Boyd 6
00:05. “Thun” (İsveçrə) - “Genk” (Belçika) 0:2
Qol: Vossen 21
G qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Genk | 5 | 3 | 2 | 0 | 9 / 5 | 11 | |
2 | Dinamo (Kiyev) | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 / 6 | 7 | |
3 | Rapid | 5 | 1 | 3 | 1 | 7 / 7 | 6 | |
4 | Thun | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 / 9 | 3 | |
H qrupu
00:05.“Frayburq” (Almaniya) - “Sevilya” (İspaniya) 0:2
Qol: Visente Iborra de La Fue 40, Rusesku 90
00:05.“Eştoril” (Portuqaliya) - "Liberets” (Çexiya) 1:2
Qollar: Seba 82 - Sural 18, Rabusic 70
H qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Sevilya | 5 | 2 | 3 | 0 | 7 / 4 | 9 | |
2 | Slova | 5 | 1 | 3 | 1 | 7 / 7 | 6 | |
3 | Frayburq | 5 | 1 | 3 | 1 | 5 / 6 | 6 | |
4 | Eştoril | 5 | 0 | 3 | 2 | 4 / 6 | 3 | |
I qrupu
00:05.“Betis” (İspaniya) -“Rijeka” (Xorvatiya) 0:0
00:05. "Gimarayeş” (Portuqaliya) - “Lion” (Fransa) 1:2
Qollar: Tomane 11 - Qomis 62 (pen), Ferri 65
Qırmızı vərəqə: Korreiya (Eçtroil)
I qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Lion | 5 | 2 | 3 | 0 | 4 / 2 | 9 | |
2 | Betis | 5 | 2 | 2 | 1 | 3 / 2 | 8 | |
3 | Guimaraeş | 5 | 1 | 2 | 2 | 5 / 3 | 5 | |
4 | Rijeka | 5 | 0 | 3 | 2 | 2 / 7 | 3 | |
J qrupu
00:05. “Apollon” (Kipr) - “Legiya” (Polşa) 0:2
Qollar: Yodloviec 8, Brzyaski 63
Qırmızı vərəqələr: Sanqoy 69 - Bereszynski 69
00:05. “Latsio” (İtaliya) - “Trabzonspor” (Türkiyə) 0:0
J qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Trabzonspor | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 / 6 | 13 | |
2 | Latsio | 5 | 3 | 2 | 0 | 8 / 4 | 11 | |
3 | Apollon | 5 | 1 | 1 | 3 | 5 / 8 | 4 | |
4 | Legiya | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 / 8 | 0 | |
K qrupu
00:05."Şerif” (Moldova) - “Tromse” (Norveç) 2:0
Qollar: Kadu 4, İsa 36
00:05.“Tottenhem” (İngiltərə) - “Anji” (Rusiya) 4:1
Qollar: Soldado 7, 16, 70 (pen), Holtbi 54 - Everton 44
K qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | Tottenhem | 5 | 5 | 0 | 0 | 11 / 1 | 15 | |
2 | Anji | 5 | 2 | 2 | 1 | 3 / 3 | 8 | |
3 | Şerif | 5 | 0 | 3 | 2 | 3 / 6 | 3 | |
4 | Tromse | 5 | 0 | 1 | 4 | 1 / 8 | 1 | |
L qrupu
00:05. PAOK (Yunanıstan) - "Alkmaar” (Hollandiya) 2:2
Qollar: Lukas 37 (pen), Pozoqlou 90 - Tomas Lam 31, Qorter 71 (pen)
00:05. "Makkabi” (Hayfa, İsrail) - “Şaxtyor” (Qazaxıstan) 2:1
Qollar: Qozlan 76, Abuhatzira 84 - Henao Roger Kanas 44 (pen)
L qrupu |
O | Q | H | M | T-F | Xal | |||
1 | PAOK | 5 | 3 | 2 | 0 | 8 / 4 | 11 | |
2 | AZ Alkmaar | 5 | 3 | 2 | 0 | 6 / 2 | 11 | |
3 | Makkabi (Hayfa) | 5 | 0 | 2 | 3 | 4 / 8 | 2 | |
4 | Şaxtyor (Karaqanda) | 5 | 0 | 2 | 3 | 4 / 8 | 2 | |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |