Millimizin elit-raund üçün heyəti açıqlanıb
Avropa çempionatının elit-raund mərhələsində iştirak edəcək 19 yaşadək futbolçulardan ibarət Azərbaycan yığmasının heyəti açıqlanıb.
Stadium.Az AFFA-nın rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, baş məşqçi Vüqar Məmməd 20 futbolçuya dəvət göndərib.
Yığmamız martın 15-dən etibarən Rusiyanın Krasnodar şəhərində təlim-məşq toplanışına başlayacaq. Komandamız elit-raunddakı ilk oyununu martın 20-də ruslara qarşı keçirəcək.
Qapıçılar: 1. Nicat Mehbaliyev ("Qarabağ"), 2. Nail Alışov ("Neftçi"), 3. Rüstəm Samuqullin ("Stroqina, Moskva, Rusiya)
Müdafiəçilər: 4. Elnur İbrahimov ("Spartak-2", Moskva, Rusiya), 5. İbrahim Hüseynov ("Qarabağ"), 6. Zahid Mərdanov ("Sabah"), 7. Rauf Hüseynli ("Qarabağ")
Yarımmüdafiəçilər: 8. Rüstəm Nuriyev ("Qəbələ"), 9. Vüsal Məsimov ("Qəbələ"), 10. Zamiq Əliyev ("Qarabağ"), 11. Şakir Seyidov ("Sabah"), 12. İdris İnqilablı ("Qəbələ"), 13. Turan Vəlizadə ("Neftçi"), 14. Tural Bayramov ("Qarabağ"), 15. Sərhad Daşdəmir ("AFC Fylde", İngiltərə), 16. Elvin Cəfərquliyev ("Qarabağ"), 17. Murad Mahmudov ("FSV Frankfurt", Almaniya)
Hücumçular: 18. Kamran Quliyev ("Yonova", Litva), 19. Musa Qurbanlı ("Qarabağ"), 20. Emil Qasımov ("Sabah")
Yığmamızın oyunlarının təqvimi:
20 mart
18:00. Azərbaycan - Rusiya
23 mart
13:00. İrlandiya – Azərbaycan
26 mart
18:00. Rumıniya – Azərbaycan
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |