AGF Kubokunda ikinci gün: 4 qızıl, 2 gümüş və 4 bürünc medal
"Sərhədçi" İdman Olimpiya Mərkəzində sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə yeniyetmə və gənclər arasında Azərbaycan Güləş Federasiyasının Kuboku uğrunda ənənəvi beynəlxalq turnir davam edir.
Turnirdə Azərbaycanla yanaşı, Belarus, Ukrayna, Özbəkistan, Qırğızıstan, Gürcüstan, İran, Bolqarıstan, Rusiya, İraq, Türkiyə və Qazaxstan pəhləvanları mübarizə aparır.
İkinci yarış günündə yunan-Roma güləşi üzrə 100 gənc pəhləvan yarışıb.
Yığma komandamızın üzvləri ikinci yarış gününü 4 qızıl, 2 gümüş və 4 bürünc medalla tamamlayıb.
Qalib və mükafatçılar Azərbaycan Güləş Federasiyası tərəfindən medal, diplom və pul mükafatı ilə təltif olunub.
Komanda hesabında Azərbaycan 60 xalla birinci, Gürcüstan 59 xalla ikinci, Türkiyə yığması isə 56 xalla üçüncü pillədə qərarlaşıb.
50 kq
FİNAL - Nugzar Tsurtsumia (GEO) - Sardar Konuşbayev (KGZ) 3:2
Bürünc medal görüşü - Azər Nəsibli - Rəşad Abdulov 11:2
Bürünc medal görüşü - Mehran Mohseni (İRİ) - Ziyad Zeynalov 4:8 55 kq
FİNAL - David Çxartişvili (GEO) - Nofəl Babayev 0:8
Bürünc medal görüşü - Bəxtiyar Muradov - Elşad Məmmədov 6:4
Bürünc medal görüşü - Ekrem Öztürk (TUR) - Kerim Kazakbaev (KGZ) 12:2
60 kq
FİNAL - Mikayıl Rəhmanov - Kaly Sulaymanov (KGZ) 9:0
Bürünc medal görüşü - Bekmirza Abakulov (KGZ) - Məhəmmədəli Həsənov 3:6
Bürünc medal görüşü - Mehmet Çeker (TUR) - İrakli Şavadze (GEO) 4:5 66 kq
FİNAL - İslambek Dadov - Sənan Süleymanov 1:3
Bürünc medal görüşü - Adilet Abdikalikov (KGZ) - Mohammad Morad Elyasi (İRİ) 1:10
Bürünc medal görüşü - Murat Fırat (TUR) - Oğuzhan Yalçın (TUR) 5:5*
74 kq
FİNAL - Rustam Rahmatullayev (KGZ) - Serkan Akkoyun (TUR) 0:3 tuşe
Bürünc medal görüşü - Mehmet Bolat (TUR) - Nicat Abdullayev 9:0
Bürünc medal görüşü - Yuri Lomadze (GEO) - Mindia Bolkvadze (GEO) 6:3 84 kq
FİNAL - İslam Abbasov - Elton Vəzirzadə 4:0
Bürünc medal görüşü - Guram Xetsuriani (GEO) - Ali Cengiz (TUR) 3*:3
Bürünc medal görüşü - Davit Gogidze (GEO) - Arman Abdevali Alizade (İRİ) 5:12
96 kq
FİNAL - Giorgi Melia (GEO) - Vlaslen Kozliuk (UKR) 9:0
Bürünc medal görüşü - Giorgi Marşania (GEO) - Mohammad Biranvand (İRİ) 1:8
Bürünc medal görüşü - Giorgi Barbakadze (GEO) - Erbay Süleyman (TUR) 1:3 120 kq
FİNAL - Osman Yıldırım (TUR) - Amirmohammad Hajipurganji (İRİ)
Bürünc medal görüşü - Amin Mirzazade (İRİ) - Adəm Cəlilov 8:0
Bürünc medal görüşü - Dmitro Kremeniev (UKR) - Tengiz Dzebniauri (GEO) 9:6
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |