AVRO-2016-nın daha 3 qrupunda oyunlar bitdi
AVRO-2016-nın seçmə mərhələsinin daha 3 qrupunda oyunlar bitib. Stadium.az xəbər evrir ki, E, C və G qruplarından Fransaya hansı millilərin gedəcəyi tam bəlli olub.
AVRO-2016-nin seçmə mərhələsi
X tur
C qrupu
12 oktyabr
Belarus - Makedoniya - 0:0
Lüksemburq - Slovakiya - 2:4
Qollar: Muç, 62, Gerson, 65 (pen.) - Hamşik, 24, 90+1, Nemec, 29, Mak, 31
Ukrayna - İspaniya - 0:1
Qol: Mario, 20
1. | İspanya | 10 | 9 | 0 | 1 | 23:3 | 27 |
2. | Slovakya | 10 | 7 | 1 | 2 | 17:8 | 22 |
3. | Ukrayna | 10 | 6 | 1 | 3 | 14:4 | 19 |
4. | Beyaz Rusya | 10 | 3 | 2 | 5 | 8:14 | 11 |
5. | Lüksemburg | 10 | 1 | 1 | 8 | 6:27 | 4 |
6. | Makedonya | 10 | 1 | 1 | 8 | 6:18 | 4 |
E qrupu
12 oktyabr
Estoniya – İsveçrə - 0:1
Qol: Klavan, 90+4 (öz qapısı)
Litva – İngiltərə - 0:3
Qollar: Barkli, 29, Arlauskis, 35 (öz qapısına), Oksleyd Çemberleyn, 62
San-Marino - Sloveniya - 0:2
Qollar: Sezar, 54, Peçnik, 75
1. | İngiltere | 10 | 10 | 0 | 0 | 31:3 | 30 |
2. | İsviçre | 10 | 6 | 1 | 3 | 23:8 | 19 |
3. | Slovenya | 10 | 5 | 1 | 4 | 18:11 | 16 |
4. | Estonya | 10 | 3 | 2 | 5 | 4:8 | 11 |
5. | Litvanya | 10 | 3 | 1 | 6 | 7:18 | 10 |
6. | San Marino | 10 | 0 | 1 | 9 | 1:36 | 1 |
G qrupu
12 oktyabr
Avstriya - Lixtenşteyn - 3:0
Qol: Arnautoviç, 12, Yanko, 54, 57
Rusiya – Monteneqro - 2:0
Qollar: Kuzmin, 33, Kokorin, 37
İsveç - Moldova - 2:0
Qollar: İbrahimoviç, 24, Erkan Zengin, 48
1. | Avusturya | 10 | 9 | 1 | 0 | 22:5 | 28 |
2. | Rusya | 10 | 6 | 2 | 2 | 21:5 | 20 |
3. | İsveç | 10 | 5 | 3 | 2 | 15:9 | 18 |
4. | Karadağ | 10 | 3 | 2 | 5 | 10:13 | 11 |
5. | Liechtenstein | 10 | 1 | 2 | 7 | 2:26 | 5 |
6. | Moldova | 10 | 0 | 2 | 8 | 4:16 | 2 |
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |