"Seviliya", "Fiorentina", "Napoli" və "Dnepr" yarımfinalda - YENİLƏNİB
Bu gün Avropa Liqasında yarımfinal mərhələsinin cavab oyunları keçiriləcək. Stadium.Az xəbər verir ki, bununla da qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində ən güclü 4 komanda müəyyənləşəcək.
"Dnepr" səfərdə "Brügge"nin qonağı olacaq. "Fiorentina" isə digər Ukrayna klubu Kiyev "Dinamo"sunu qəbul edəcək.
"Sevilya" 2:1-in revanşında Rusiyada "Zenit"lə qarşılaşacaq. "Napoli" isə səfərdə 4:1 hesabı ilə darmadağın etdiyi "Volfsburq"u sınağa çəkəcək.
Avropa Liqası, yarımfinal mərhələsinin cavab oyunları
23 aprel
“Dnepr” (Ukrayna) - “Brügge” (Belçika) 1:0
Qol: Şakov 82
(İlk oyun - 0:0)
“Fiorentina” (İtaliya) - “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) 2:0
Qol: Mario Qomez 43, Vargas 90+4
(İlk oyun - 1:1)
Qırmızı vərəqə: Lens 40
“Zenit” (Rusiya) - “Sevilya” (İspaniya) 2:2
Qollar: Rondon 48, Halk 72 - Bakka 6 (pen), Qameyro 85
(İlk oyun - 1:2)
“Napoli” (İtaliya) - “Volfsburq” (Almaniya) 2:2
Qollar: Kalyexon 49, Mertens 65 - Timm Kloze 71, Perişiç 73
(İlk oyun - 4:1)
Şərh yazılmayıb
|
ŞƏRH YAZ
|
"Qalatasaray"ın 3 müdafiəçisi Super Liqa matçında oynamayacaq
“Mançester Siti” Fodenin müqaviləsini uzadacaq
“Mən də azərbaycanlıyam, millidə oynamaq istəyirəm” – “Araz Naxçıvan”ın hücumçusu
MY-in maraqlandığı “Everton”lular
Pep belçikalı oyunçusu barədə danışıb
Moyesin oğlu onunla bərabər çalışacaq
“Mançester Siti” qolkiperini itirdi
"Fənərbaxça"da itki
"Arda Gülerin böyük gələcəyi var"
"Qarabağ" azarkeşlərə müraciət etdi
Rahilin komandası səfərdə qalib gəldi
"Araz-Naxçıvan" "Qarabağ"ın yetirməsini transfer etdi
"Trabzonspor"dan ayrılıb sabiq klubuna qayıtdı
Qara Qarayev "Neftçi"də - RƏSMİ
12.03.2024
24.07.2023
22.07.2023
21.07.2023
20.07.2023
19.07.2023
18.07.2023
17.07.2023
16.07.2023
15.07.2023
O | Q | H | M | T-f | X | |||
1. | Neftçi | 28 | 18 | 5 | 5 | 47-25 | 59 | |
2. | Qarabağ | 28 | 16 | 9 | 3 | 64-18 | 57 | |
3. | Sumqayıt | 28 | 10 | 9 | 9 | 30-31 | 39 | |
4. | Zirə | 28 | 8 | 14 | 6 | 28-28 | 38 | |
5. | Sabah | 28 | 7 | 8 | 13 | 28-39 | 29 | |
6. | Keşlə | 28 | 5 | 11 | 12 | 25-40 | 26 | |
7. | Qəbələ | 28 | 5 | 11 | 12 | 23-44 | 26 | |
8. | Səbail | 28 | 5 | 9 | 14 | 21-42 | 24 | |
08.05 | Səbail | --- | Neftçi |
08.05 | Keşlə | --- | Sumqayıt |
09.05 | Zirə | --- | Qəbələ |
09.05 | Sabah | --- | Qarabağ |
14.05 | Sumqayıt | - | Neftçi |
14.05 | Qarabağ | - | Keşlə |
14.05 | Qəbələ | - | Sabah |
14.05 | Zirə | - | Səbail |